pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Wewnętrzna Droga. Wydanie zbiorowe

Autor książki:

Gabriele

Dane szczegółowe:
Wydawca: Stowarzyszenie Gabriele-Wydawnictwo Słowo
Rok wyd.: 1996
Oprawa: twarda
Ilość stron: 1331 s.
Wymiar: 150x210 mm
EAN: 9788390266527
ISBN: 978-83-9026-652-7
Data: 2017-03-25
Cena wydawcy: 33.79 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Wewnętrzna Droga to szkolenie, które zostało krok po kroku objawione z niebios poprzez słowo prorocze. Dzisiaj, na tym wielkim przełomie czasów, po raz pierwszy w historii ludzkości Wewnętrzna Droga została objawiona w całości. Kiedy człowiek dążący do Boga opanuje jej pierwsze cztery stopnie, to znaczy rozwinie w sobie cztery podstawowe stopnie wewnętrznego życia, wtedy będzie prowadzony - poprzez swoje rozjaśnione wnętrze - bezpośrednio przez Chrystusa, Syna Bożego, do serca Boga, do świadomości odwiecznego bytu. Tej Wewnętrznej Drogi naucza Chrystus poprzez cherubina boskiej Mądrości nazywanego bratem Emanuelem.
Każdy człowiek może teraz - poprzez konsekwentne kroczenie Wewnętrzną Drogą, to znaczy przez urzeczywistnianie w życiu codziennym tego, co objawili Duch Chrystusa Bożego i cherubin boskiej Mądrości, brat Emanuel - uczynić kroki wyprowadzające z nizin ludzkiego ja, z prawa siewu i zbioru, do świadomego życia w Duchu Bożym.
Jak ta droga konkretnie przebiega?
Po kursie prachrześcijańskiego otwierania świadomości (medytacje) przez uświadomienie sobie siły Jezusa, Chrystusa, uczymy się na stopniu Porządku porządkować myśli, poskramiać mowę, wysubtelniać zmysły i kierować je do wnętrza. Celowe zadania i ćwiczenia pomagają nam poznać siebie i oczyszczać błędne postępowanie - przez odczuwanie za nie skruchy, proszenie bliźniego o przebaczenie, przebaczanie także bliźniemu - i, dzięki przeistaczającej sile Chrystusa Bożego, krok za krokiem stawać się wolnymi, aby żyć w pokoju z bliźnim. Na początku nie zawsze jest to łatwe. Trzeba bowiem opracować najbardziej obciążające wzory błędnego postępowania z przeszłości. Nasz dzień powszedni staje się polem ćwiczenia w samorozpoznaniu, a nasze życie o wiele bardziej interesujące.

Książka "Wewnętrzna Droga. Wydanie zbiorowe" - Gabriele - oprawa twarda - Wydawnictwo Stowarzyszenie Gabriele- Słowo. Książka posiada 1331 stron i została wydana w 1996 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]