pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Droga do Królestwa

Autor książki:

Joseph S. Benner

Dane szczegółowe:
Wydawca: CENTRUM
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 374 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788360280119
ISBN: 83-6028-011-8
Data: 2019-06-10
34.48 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Joseph S. Benner
Droga do Królestwa
Dzieło to jest kontynuacją pierwszych książek autora zatytułowanych Nieosobowe Życie i zawiera proste i precyzyjne wskazówki służące praktyce i narzuceniu sobie odpowiedniej dyscypliny, dzięki którym gorliwy uczeń będzie w stanie odnaleźć Królestwo Boże i stać się człowiekiem całkowicie prawym.

Czym jest owo Królestwo Boże na ziemi? Doświadczeniem Miłości, Mądrości oraz Bezinteresowności. Postawą wyrażającą gotowość oraz rzeczywistą umiejętność służenia innym i inspirowania ich, wyrzeczeniem się egoistycznych tendencji, będących źródłem wszelkiego konfliktu i niezgody doświadczanych przez większość ludzi.

Oznacza to osiągnięcie stanu Jedności z Wyższym Ja, w którym znika poczucie braku, rodzi się natomiast świadomość bycia i posiadania wszystkiego, co w życiu niezbędne, oraz odczuwania bezwarunkowej Radości. Akceptacja tej prawdy, zestrojenie umysłu podświadomego i świadomego z Nadświadomym uwalnia nas bowiem raz na zawsze od wszelkich pragnień wynikających z braku. Uwalnia nas również od wszelkiego lęku.

Joseph Benner był amerykańskim mistykiem, członkiem Bractwa Chrystusowego i autorem wielu książek, które podpisywał jako Anonim. Powoływał się w nich na przekazy otrzymywane z wewnętrznego Źródła, z którego czerpał przez całe życie, ale dopiero w wieku czterdziestu kilku lat całkowicie poświęcił się tej pracy i prowadzeniu przez wewnętrzną Obecność. Swoje nauki opublikował po raz pierwszy w roku 1914 w książce zatytułowanej Nieosobowe Życie zwanej również Nauką o Obecności Jam Jest. Twierdził w niej, że słowa Chrystusa, "JAM JEST" są dowodem na istnienie "prawdziwego ducha" rezydującego w każdym człowieku. Ten duch jest kluczem do prowadzenia życia w harmonii z najwyższymi zasadami etycznymi.

Książka "Droga do Królestwa" - Joseph S. Benner - oprawa miękka - Wydawnictwo CENTRUM. Książka posiada 374 stron i została wydana w 2019 r. Cena 34.48 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.