pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Wembley, Wimbledon

Autor książki:

Wiktor Osiatyński

Dane szczegółowe:
Wydawca: Fundacja Instytutu Reportażu
Rok wyd.: 2017
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 320 s.
Wymiar: 120x195 mm
EAN: 9788394725495
ISBN: 978-83-9472-549-5
Data: 2017-10-09
21.06  35.00  13.94 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Niewielu z nas pamięta, że Wiktor Osiatyński - prawnik, konstytucjonalista, działacz społeczny i zaangażowany w obronę praw człowieka publicysta - wcielił się w swoim życiu również w rolę reportera sportowego. W 1973 roku jako korespondent "Kultury" był świadkiem sukcesu piłkarzy Kazimierza Górskiego w starciu z reprezentacją Anglii, a w 1979 roku opisywał mecze tenisa rozgrywane na murawach Wimbledonu.

Po co wznawiać teksty sportowe sprzed ponad czterdziestu lat? Bo dobry reportaż jest o tym, o czym jest, ale jest również o czymś więcej. Dzisiaj nie szukamy już w tych historiach wyników spotkań sportowych. Czytamy je jako uniwersalne opowieści o ludzkich słabościach i o ludzkiej sile, o emocjach - pragnieniach, nadziejach, lękach. Wrażliwy erudyta, jakim był Osiatyński, patrząc na sportowców, nie widział koszulek reprezentacji narodowych ani nawet dobrego uderzeniach z podbicia czy mocnego serwisu, widział - człowieka.

Michał Okoński, sam będący dziennikarzem sportowym, wyznał we wstępie do książki: "Nikt nie pisał o sporcie tak jak Osiatyński. I pewnie dlatego, że w gruncie rzeczy nie o sporcie on pisał, a o ludzkich sprawach, jego pisanie przetrwało".

Książka "Wembley, Wimbledon" - Wiktor Osiatyński - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Fundacja Instytutu Reportażu. Książka posiada 320 stron i została wydana w 2017 r. Cena 21.06 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Wiktor Osiatyński - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Zabawka Boga - okładka książki
Zabawka Boga Tadeusz Biedzki
Adept - okładka książki
Adept Adam Przechrzta
Pięć czaszek - okładka książki
Pięć czaszek Tomasz Konatkowski
Produkty podobne:
Jestem Isia. Rozmowa z Agnieszką - okładka książki
Jestem Isia. Rozmowa z Agnieszką Radwańską Artur Rolak, Agnieszka Radwańska
Szepty Boga - okładka książki
Szepty Boga Jonathan Luxmoore, Małgorzata Glabisz-Pniewska (red.)