pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Szepty Boga

Dane szczegółowe:
Wydawca: Homo Dei
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 200 s.
Wymiar: 125x195 mm
EAN: 9788364451591
ISBN: 978-83-6445-159-1
Data: 2016-04-18
11.92  15.00  3.08 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Szepty Boga da się słyszeć wszędzie, bo działa On poprzez kulturę, historię, życie społeczne, a przede wszystkim przez drugiego człowieka, który może nam pomóc w odsłonięciu innego, nieznanego Boskiego oblicza. Kwestie podejmowane w rozmowach z Jonathanem Luxmoore em, angielskim dziennikarzem i korespondentem, który od ponad trzydziestu lat zajmuje się tematyką kościelną w Europie Wschodniej, inspirowane były tak historycznymi, jak i bieżącymi wydarzeniami w Polsce i Wielkiej Brytanii, zarówno ze świata polityki, jak i Kościoła widzianego w różnych aspektach. Tak więc książka stara się zilustrować otaczające nas zjawiska i próbuje wyjaśnić różnice, kontrasty oraz narosłe od lat uprzedzenia i nieporozumienia, które fałszują obraz naszych narodów i kultur. Ale Szepty Boga to także dowód na to, jak wiele nas łączy i jak ogromnie dużo - historycznie i współcześnie - zawdzięczają sobie oba kraje.

Jonathan Luxmoore - dziennikarz i pisarz. Absolwent Uniwersytetu Oksfordzkiego, wieloletni korespondent prasowy brytyjskiego katolickiego tygodnika "The Tablet" oraz współpracownik Catholic News Service (Waszyngton) i Ecumenical News International (Genewa). Autor między innymi The Vatican and the Red Flag (1999), Rethinking Christendom: Europe s Struggle for Christianity (2005) oraz dwutomowego dzieła The God of the Gulag (2016) o męczennikach systemu komunistycznego. Od wielu lat współpracuje z Polskim Radiem, na którego falach prezentuje między innymi swoje cykliczne felietony. Mieszka w Warszawie i Oksfordzie.


Małgorzata Glabisz-Pniewska - dziennikarka Polskiego Radia, publicystka, absolwentka Wydziału Filozofii ATK w Warszawie. Współpracuje z tygodnikiem "Idziemy", publikowała także na łamach "Przeglądu Powszechnego", "Sunday Visitor" (USA) oraz "The Universe" (Wielka Brytania). Autorka audycji i reportaży radiowych między innymi z USA, Wielkiej Brytanii i Bliskiego Wschodu o tematyce religijnej, społecznej i kulturalnej. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Książka "Szepty Boga" - Jonathan Luxmoore, Małgorzata Glabisz-Pniewska (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Homo Dei. Książka posiada 200 stron i została wydana w 2016 r. Cena 11.92 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Wiek ukraińsko-polski. Rozmowy - okładka książki
Wiek ukraińsko-polski. Rozmowy z Bohdanem Osadczukiem Basil Kerski, Stanisław A. Kowalczyk
Wembley, Wimbledon - okładka książki
Wembley, Wimbledon Wiktor Osiatyński
Czeskie sny - okładka książki
Czeskie sny Pavel Kosatík
Inny front - okładka książki
Inny front Miłada Jędrysik