pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Warsztaty prawnicze. Prawo rzymskie

Dane szczegółowe:
Wydawca: Od.Nowa.
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Wymiar: 278x205 mm
EAN: 9788366720800
ISBN: 978-83-6672-080-0
Data: 2022-02-09
40.80  59.90  19.1 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Prawo rzymskie od podszewki
Szukasz podręcznika, który w przystępny sposób obrazuje zagadnienia z zakresu prawa rzymskiego Chcesz zrozumieć rzymską jurysprudencję, a przy tym poznać jej związki z teraźniejszością Świetnie trafiłeś! Książka Wojciecha Dajczaka, Tomasza Giaro i Franciszka Longchamps de Briera jest przystępna nawet dla nie-prawników, którzy chcieliby poznać jedną z trzech podstaw europejskiej cywilizacji. Główną część publikacji stanowią kazusy: nie zostały wymyślone współcześnie i na potrzeby nauczania, lecz zaczerpnięto je z oryginalnych rzymskich źródeł prawniczych. Ich analizę uzupełniają komentarze autorskie i odniesienia do współczesnego prawa europejskiego. Dla ułatwienia lektury wszędzie zamieszczono także parafrazy tekstów oryginalnych kazusów.

Kompleksowy przewodnik po rzymskich kazusach
Książkę podzielono na sześć głównych rozdziałów: Historia i tradycja prawa rzymskiego, Kształtowanie i ochrona praw prywatnych, Osoby i rodzina, Spadki, Posiadanie i prawa rzeczowe oraz Zobowiązania. Zadbano także o dodatkowe elementy, takie jak tablice chronologiczne oraz łacińskie maksymy prawnicze uzupełnione odniesieniami do współczesności. Korzystając z tego podręcznika, krok po kroku przekonasz się, że prawo rzymskie da się lubić!

Wybierz tę książkę, jeżeli:
jesteś studentem prawa, aplikantem, praktykujący prawnikiem albo po prostu interesujesz się prawem rzymskim;
jesteś wykładowcą i szukasz materiałów do prowadzenia zajęć z prawa rzymskiego i łacińskiej terminologii prawniczej;
zależy Ci na podręczniku w jasny sposób opisującym zagadnienia związane z prawem rzymskim;
chcesz zdać egzamin z prawa rzymskiego w pierwszym terminie.

Książka "Warsztaty prawnicze. Prawo rzymskie" - Wojciech Dajczak, Tomasz Giaro, Franciszek Longch - oprawa miękka - Wydawnictwo Od.Nowa.. Książka posiada 0 stron i została wydana w 2021 r. Cena 40.80 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]