pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

W obronie klimatu

Autor książki:

A. Maciak

Dane szczegółowe:
Wydawca: Horyzonty
Rok wyd.: 2020
Oprawa: twarda
Ilość stron: 72 s.
Wymiar: 205x270 mm
EAN: 9788366462397
ISBN: 978-83-6646-239-7
Data: 2020-02-07
11.97 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

"Naprawić świat tak, by ten przetrwał. Żeby człowiek nie niszczył przyrody, lecz ją ratował. Żeby nie przyczyniał się do ocieplenia klimatu i nie szykował sobie tym samym ponurej przyszłości. Żeby zwierzęta niepotrzebnie nie cierpiały. To wszystko są marzenia wielu młodych ludzi, a także tych, którzy są już nieco starsi, ale nadal młodzi duchem". (ze Wstępu)
W obronie klimatu to książka o tym, w jaki sposób ludzie mogą wpływać na poprawę warunków klimatycznych na świecie. W publikacji poruszono ważne w dzisiejszym świecie kwestie zagrożeń dla naszej planety, np. globalne ocieplenie, spalanie paliw kopalnych, wymieranie gatunków, zanieczyszczenie i przeławianie mórz, transport lotniczy i samochodowy czy zagrożenie nuklearne. W niniejszej książce opisano nie tylko problemy związane z ekologią i ochroną klimatu, znaczną część poświęcono osobom, które walczą o ochronę planety i swoimi działaniami starają się uświadomić innym, jak ważne są to kwestie. Wśród aktywistów nie brakuje ludzi młodych, dzieci i nastolatków, np. Szwedka - Greta Thunberg czy Polka - Inga Zasowska, w sprawy ochrony klimatu angażują się też uczeni, ludzie kultury czy znane osobistości telewizyjne, np. prof. Mieczysław Górny, prof. Andrzej Elżanowski, Olga Tokarczuk, Dorota Sumińska, Sting czy Brigitte Bardot.

Książka "W obronie klimatu" - A. Maciak - oprawa twarda - Wydawnictwo Horyzonty. Książka posiada 72 stron i została wydana w 2020 r. Cena 11.97 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.