pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Neuronauka a buddyzm. Realne życie czy jego iluzja? Jak zrozumieć pracę umysłu i przełamać nasze życiowe bariery mentalne

Autor książki:

Chris Niebauer

Dane szczegółowe:
Wydawca: Studio Astropsychologii
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 176 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788381716093
ISBN: 978-83-8171-609-3
Data: 2021-06-11
29.62 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Twoje ja to kontinuum ciała i umysłu - ciało znasz, ale jak działa umysł? Kim jesteśmy? Dlaczego tu jesteśmy? Dlaczego cierpimy? Ludzie zmagają się z tymi pytaniami od niepamiętnych czasów. Zastanawiali się nad nimi filozofowie, duchowi przywódcy, naukowcy i artyści. Według zachodniej filozofii cechą definiującą człowieka jest zdolność myślenia. Ta teza wyraźnie kontrastuje z doktrynami filozofii Wschodu - buddyzmem, taoizmem i innymi szkołami hinduizmu. Te filozofie są nieufne wobec racjonalnego umysłu. W buddyzmie zen znane jest powiedzenie: Nie ma myśli, nie ma problemu. Dla większości z nas to właśnie ja jest pierwszą rzeczą, jaka pojawia się w naszych umysłach, kiedy zastanawiamy się nad tym, kim jesteśmy. Ja reprezentuje ideę naszej jednostkowej jaźni. W buddyzmie, tak jak i we współczesnej psychologii kwantowej, ja rozumiane jest jako nieustannie zmieniająca się mozaika wrażeń, wspomnień, cech i predyspozycji. To kontinuum ciała i umysłu. Ciało znamy, ale jak działa umysł?

Książka "Neuronauka a buddyzm. Realne życie czy jego iluzja? Jak zrozumieć pracę umysłu i przełamać nasze życiowe bariery mentalne" - Chris Niebauer - oprawa miękka - Wydawnictwo Studio Astropsychologii. Książka posiada 176 stron i została wydana w 2021 r. Cena 29.62 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.