pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Vademecum pilota grup turystycznych

Autor książki:

Grzegorz Gołembski

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu
Rok wyd.: 2009
Oprawa: miękka
Ilość stron: 304 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788374173964
ISBN: 978-83-7417-396-4
Data: 2007-05-08
Cena wydawcy: 52.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Tempo rozwoju ruchu turystycznego jest jednym z najbardziej spektakularnych zjawisk ostatnich dziesięcioleci. W strukturze ruchu turystycznego dominującą rolę odgrywają wyjazdy zorganizowane, kreowane przez touroperatorów i agentów turystycznych. Zorganizowane grupy turystyczne kierowane są przez pilotów. Osobowość pilota i jakość jego pracy należą do najistotniejszych składników oferowanego produktu, które w ogromnym stopniu decydują o powodzeniu imprezy. Dlatego pilot musi być osobą o najwyższych kwalifikacjach, czego wyrazem jest konieczność posiadania przez niego licencji na wykonywanie zawodu. Wiedza kwalifikowanego pilota musi być szeroka i wielostronna, dotycząca psychologii, ekonomii, geografii, historii sztuki, prawa, ubezpieczeń, języków obcych, a nade wszystko umiejętności radzenia sobie w trudnych i nieprzewidzianych sytuacjach.

W książce, będącej już trzecim wydaniem Vademecum, zawarto kompleksową wiedzę niezbędną w pracy pilota prowadzącego najrozmaitsze rodzaje grup turystycznych. Jest ona adresowana do licencjonowanych pilotów, szefów i pracowników biur podróży, pracowników hoteli, przedsiębiorstw transportu turystycznego i przedstawicieli samorządów terytorialnych zajmujących się turystyką, a także do studentów specjalności turystyka i rekreacja, jako źródto istotnego uzupełnienia wiedzy objętej obowiązującymi programami nauczania.

Książka "Vademecum pilota grup turystycznych" - Grzegorz Gołembski (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Książka posiada 304 stron i została wydana w 2009 r.