pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Uważam że cię kocham

Autor książki:

Piotr Jasek

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolno
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 80 s.
Wymiar: 150x205 mm
EAN: 9788395375644
ISBN: 978-83-9537-564-4
Data: 2019-10-25
Cena wydawcy: 39.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

"uważam że cię kocham" - to nowa książka poetycka Piotra Jaska. Rozgrywa się w przestrzeni intymnej, rejestruje bliskie relacje dwojga ludzi - ledwie wyczuwalne poruszenia i głębokie wstrząsy, oddalenia i spotkania.

To wiersze uważnego obserwatora prywatnych zdarzeń, czułego na subtelne zmiany nastroju i emocji. Przyglądając się cudzym śladom w swoim życiu, bohater tych wierszy zachowuje w pamięci miejsca wspólne, wykrywa rysy i pęknięcia, notuje własne uczucia.

Piotr Jasek widzi (i opisuje) wagę spraw drobnych. Jego wiersze podpatrują codzienne życie rzeczy, znajdując właściwą miarę dla drobiazgów. To, co najważniejsze, wydarza się tu w prozaicznej scenerii - w pokoju, kuchni, na ulicy. W oszczędnej formie, bez emfatycznych fraz, Jasek pisze o bliskości i tęsknocie, miłości, spełnieniu i utracie.

"uważam że cię kocham" to wiarygodne sceny z życia, poetyckie miniatury o niezwykłej skali uczuć i emocji. Język tych zapisów odrzuca schematy, gra z czytelniczymi przyzwyczajeniami. Poszczególne obrazy i zapisane rozmowy nie domagają się jednoznacznych odczytań. W spotkaniu z wyobraźnią i wrażliwością czytelnika otwierają się nowe przestrzenie.

Wiersze Piotra Jaska stają się bliskie i porównywalne z naszymi osobistymi miłosnymi doświadczeniami.

Książka "Uważam że cię kocham" - Piotr Jasek - oprawa twarda - Wydawnictwo Wolno. Książka posiada 80 stron i została wydana w 2019 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]