pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Komentarz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2016
Oprawa: twarda
Ilość stron: 1124 s.
Wymiar: 150x210 mm
EAN: 9788380923751
ISBN: 978-83-8092-375-1
Data: 2016-06-24
Cena wydawcy: 199.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Komentarz zawiera omówienie najważniejszych zagadnień odnoszących się do wielokrotnie nowelizowanej ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Stanowi ona podstawowy akt prawny określający obowiązki państwa w zakresie promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia oraz aktywizacji zawodowej.

Od czasu pierwszego wydania publikacji ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy uległa bardzo istotnym nowelizacjom, które sprawiły, że większość zawartych w niej przepisów zmieniła swój kształt prawny. Uzasadnia to potrzebę zaktualizowania komentarza oraz konieczność wyjaśnienia przepisów i nowych rozwiązań prawnych związanych z tą tematyką.

W opracowaniu omówiono wiele nowych zagadnień, w tym m.in. takie kwestie jak:
- nowe zadania organów zatrudnienia,
- powołanie Rady Rynku Pracy,
- profilowanie pomocy udzielanej bezrobotnym,
- nowe podejście do przeciwdziałania bezrobociu grup szczególnego ryzyka na rynku pracy, zwłaszcza bezrobotnych do 30. roku życia,
- świadczenia aktywizacyjne ukierunkowane na zatrudnienie w pełnym wymiarze bezrobotnego rodzica powracającego na rynek pracy lub bezrobotnego sprawującego opiekę nad osobą zależną.

Z uwagi na znaczne wątpliwości interpretacyjne w książce zaprezentowano bogaty wybór orzecznictwa sądów administracyjnych oraz literatury przedmiotu.

Książka "Ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Komentarz" - Edyta Bielak-Jomaa, Agata Drabek, Zbigniew Góral, Magdalena Paluszkiewicz, Ewa Staszewska - oprawa twarda - Wydawnictwo Wolters Kluwer business. Książka posiada 1124 stron i została wydana w 2016 r.