pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka książki - Ustawa o usługach detektywistycznych
Ustawa o usługach detektywistycznych 41.84 zł pozycja dostępna!
Księgarnia »
Książki »
»
Ustawa o Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Agencji Wywiadu....
książka:

Ustawa o Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Agencji Wywiadu. Komentarz. Seria: Krótkie Komentarze Becka

Dane szczegółowe:
Wydawca: C H Beck
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 426 s.
Wymiar: 121x192 mm
EAN: 9788325595623
ISBN: 978-83-2559-562-3
Data: 2017-06-02
Cena wydawcy: 159.00 złpozycja niedostępna

Ustawa o Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Agencji Wywiadu. Komentarz. Seria: Krótkie Komentarze Becka - Bartłomiej Opaliński, Maciej Rogalski, Przemysław Szustakiewicz - opis książki:

Publikacja to praktyczny i kompleksowy komentarz do ustawy z 24.5.2002 r. - o Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Agencji Wywiadu ( t. j. Dz. U. z 2016 r. poz. 1897), na mocy której utworzono i uregulowano działalność dwóch z pięciu polskich służb specjalnych, których zadaniem jest ochrona bezpieczeństwa wewnętrznego państwa i jego porządku konstytucyjnego.

Komentarz zawiera szczegółowe omówienie kwestii dotyczących m.in.:
uprawnień, obowiązków i praw funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Agencji Wywiadu (w tym podstaw prawych dla prowadzenia przez nich czynności operacyjno-rozpoznawczych);
funkcjonowania oraz zadań ustawowych Kolegium do Spraw Służb Specjalnych;
organizacji, funkcjonowania i zadań Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Agencji Wywiadu.

Prezentowany Komentarz zawiera aktualny stan prawny, z uwzględnieniem zmian wprowadzonych:
ustawą z 23.3.2017 r. o zmianie ustawy - Kodeks karny oraz niektórych innych ustaw r. (Dz. U. z 2017 r. poz. 768), która wchodzi w życie 27.4.2017 r. i wprowadza nowe zadanie ujawniania przez ABW mienia zagrożonego przepadkiem w związku z przestępstwami m.in. szpiegostwa, terroryzmu oraz wprowadzającej zmiany dotyczące zarządzenia kontroli operacyjnej i zasad jej prowadzenia;
ustawą z 14.12.2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 60), która wchodzi w życie 1.9.2017 r. i dostosowuje nazewnictwo do nowego prawa oświatowego.

Komentarz wyróżnia się precyzyjną i przejrzystą nawigacją wewnętrzną - spisy treści do artykułów, przejrzysta struktura, oraz odszukanie podstawowych haseł w indeksie ułatwiają Czytelnikowi szybką orientację w tekście.

Opracowanie adresowane jest nie tylko do prawników i funkcjonariuszy służb, ale również do wszystkich osób zainteresowanych prawnymi i instytucjonalnymi aspektami bezpieczeństwa wewnętrznego oraz działalnością Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Agencji Wywiadu.

Książka „Ustawa o Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Agencji Wywiadu. Komentarz. Seria: Krótkie Komentarze Becka” - oprawa miękka - Wydawnictwo C H Beck.

Książka posiada 426 stron i została wydana w 2017 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Ustawa o Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Agencji Wywiadu...."
Bartłomiej Opaliński, Maciej Rogalski, Przemysław Szustakiewicz - autor m.in.:
Środki karne w kodeksie karnym - okładka książki
Środki karne w kodeksie karnym skarbowym Jacek Kośla, Maciej Rogalski, Marta Roma Tużnik;
Komisja Jakiego. Czas rozliczeń - okładka książki
Komisja Jakiego. Czas rozliczeń Bartłomiej Opaliński, Adam Zieliński;