pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Księgarnia »
Książki »
»
Urzędy państwowe, organy samorządowe i kościelne oraz ich kancelarie...
Księgarnia »
Książki »
Księgarnia »
Książki »
książka:

Urzędy państwowe, organy samorządowe i kościelne oraz ich kancelarie na polsko-ruskim pograniczu kulturowym

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Avalon
Rok wyd.: 2011
Oprawa: twarda
Ilość stron: 832 s.
Wymiar: 160x240 mm
EAN: 9788377300091
ISBN: 978-83-7730-009-1
Data: 2011-02-02
pozycja niedostępna

Urzędy państwowe, organy samorządowe i kościelne oraz ich kancelarie na polsko-ruskim pograniczu kulturowym - opis książki:

Tom zawiera teksty referatów poświęconych problemom funkcjonowania sejmików szlacheckich i innych organów szlacheckiego samorządu, urzędów kościelnych, miejskich, patrymonialnych, gromadzkich oraz zatrudnionych w nich urzędników od okresu średniowiecza do końca epoki rozbiorowej. Po raz pierwszy obok prezentacji działania różnych organów władzy przedstawiono też problemy pracy kancelaryjnej, które do tej pory stanowiły przedmiot odrębnych sympozjów. Uczyniono tak, aby uświadomić zainteresowanym czytelnikom znaczenie problematyki tworzenia i wykorzystywania źródeł do dziejów organów wszelkich władz. Zamieszczone w książce referaty zostały wygłoszone na konferencji naukowej, która odbyła się w roku 2007 w Okunince koło Włodawy. Miejsce, w którym spotkali się historycy polscy i ukraińscy dawniej stanowiło typowy obszar styku różnych jednostek terytorialnych, kultur i języków. Na pobliskiej rzece Włodawce przebiegała granica między Koroną a Wielkim Księstwem Litewskim.

Książka „Urzędy państwowe, organy samorządowe i kościelne oraz ich kancelarie na polsko-ruskim pograniczu kulturowym” - oprawa twarda - Wydawnictwo Avalon.

Książka posiada 832 stron i została wydana w 2011 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Urzędy państwowe, organy samorządowe i kościelne oraz ich kancelarie..."
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Początki państw. Gruzja - okładka książki
Początki państw. Gruzja Jerzy Rohoziński
Legenda o Świętej Jadwidze - okładka książki
Legenda o Świętej Jadwidze Jan Malicki (red.)
Karol Wielki - okładka książki
Karol Wielki Ernst W. Wies
Co się stało w 966? - okładka książki
Co się stało w 966? Przemysław Urbańczyk
Elity i masy w społeczeństwach - okładka książki
Elity i masy w społeczeństwach Czech i Polski... Agnieszka Januszek-Sieradzka, Henryk Gmiterek, Wojciech Iwańczak, Paweł Kras (red.)