pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Uprowadzenie Madonny. Sztuka zagrabiona
Książki »
Tytuł książki:

Uprowadzenie Madonny. Sztuka zagrabiona

Dane szczegółowe:
Wydawca: AGORA
Rok wyd.: 2014
Oprawa: twarda
Ilość stron: 344 s.
Wymiar: 190x245 mm
EAN: 9788326813795
ISBN: 978-83-2681-379-5
Data: 2014-12-09
42.54  54.99  12.45 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h
Panie Włodzimierzu, sensacja! W Hamburgu wypłynęła Żydówka z pomarańczami! .

Tak zaczyna się ta książka, ale też sensacyjna historia odzyskania zagrabionego w czasie wojny arcydzieła Aleksandra Gierymskiego. W Uprowadzeniu Madonny Włodzimierz Kalicki i Monika Kuhnke opowiadają bowiem nie tylko fascynujące losy bezcennych skarbów z polskich kolekcji zagrabionych nam przez nazistów i Armię Czerwoną. Często to oni sami, obok dzieł Matejki, Rafaela, Batoniego, są bohaterami tych opowieści. Łowcami skarbów, którzy sprawiają, że wracają do nas obrazy mające zniknąć w muzeach na chwałę Tysiącletniej Rzeszy i w kolekcjach nazistowskich dygnitarzy. Wiele zagrabionych dzieł wciąż pozostaje jednak w ukryciu. Dlatego ciąg dalszy tej historii nastąpi.

Włodzimierz Kalicki - z wykształcenia cybernetyk, z zawodu reporter związany od pierwszego numeru z Gazetą Wyborczą. Zyskał sławę jako tropiciel dzieł sztuki zagrabionych przez nazistów oraz publikowanych w Dużym Formacie" felietonów z cyklu Zdarzyło się dzisiaj. Autor książek W domu smoka (1998), Powrót do Sulejówka (2002), Ostatni jeniec wielkiej wojny (2002), Zdarzyło się (2014).

dr Monika Kuhnke - historyk sztuki, prezes Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Historyków Sztuki, od lat 90. zaangażowana w rewindykację do Polski dzieł sztuki i pamiątek historycznych wywiezionych w okresie II wojny światowej; autorka kilkudziesięciu artykułów oraz publikacji dotyczących problematyki strat wojennych. zastępca pełnomocnika ministra spraw zagranicznych do spraw restytucji dó kultury.

Książka "Uprowadzenie Madonny. Sztuka zagrabiona" - Włodzimierz Kalicki, Monika Kuhnke - oprawa twarda - Wydawnictwo AGORA. Książka posiada 344 stron i została wydana w 2014 r. Cena 42.54 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Druga strona sojuszu - okładka książki

Druga strona sojuszu

Anna Zapalec
Bohaterowie i kaci. Moje wspomnienia - okładka książki

Bohaterowie i kaci. Moje wspomnienia

Maria Jedlińska-Adamus
Niezależne Zrzeszenie Studentów - okładka książki

Niezależne Zrzeszenie Studentów w Krakowie w latach...

Henryk Głębocki, Marcin Kasprzycki (red.)
Produkty podobne:
(Prawdziwa!) Historia sztuki - okładka książki

(Prawdziwa!) Historia sztuki

Sylvain Coissard, Alexis Lemoine