pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka książki - Karta Nauczyciela. Komentarz
Karta Nauczyciela. Komentarz 177.81 zł pozycja dostępna!
Księgarnia »
Książki »
»
Uprawnienia rodzicielskie po nowelizacji kodeksu pracy. Seria: Poradniki...
książka:

Uprawnienia rodzicielskie po nowelizacji kodeksu pracy. Seria: Poradniki kadrowe

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 316 s.
EAN: 9788326496837
ISBN: 978-83-2649-683-7
Data: 2015-10-26
pozycja niedostępna

Uprawnienia rodzicielskie po nowelizacji kodeksu pracy. Seria: Poradniki kadrowe - Joanna Kaleta, Agata Kamińska, Magdalena Kostrzewa, Monika Latos-Miłkowska, Małgorzata Skibińska - opis książki:

Na początku 2016 r. - w styczniu wejdą w życie kolejne istotne zmiany przepisów kodeksu pracy, które dotyczą uprawnień rodzicielskich. Celem ich wprowadzenia jest ułatwienie pracownikom godzenia życia zawodowego z realizacją obowiązków rodzicielskich. Spowodują również uproszczenie i uporządkowanie przepisów związanych z urlopami rodzicielskimi.

W poradniku w sposób przystępny i kompleksowy omówione zostały wszystkie przedmiotowe zmiany, w tym związane z systemem funkcjonowania urlopów rodzicielskich, a mianowicie rezygnację z likwidacja dodatkowego urlopu macierzyńskiego i włączenie go do wymiaru urlopu rodzicielskiego. Nowe przepisy wprowadzają możliwość wydłużenia terminu, w którym można skorzystać z urlopu rodzicielskiego. Kolejnym nowym rozwiązaniem wprowadzonym przez nowelizację, a przedstawionym w publikacji jest wydłużenie wymiaru urlopu rodzicielskiego, w sytuacji łączenia urlopu z pracą u pracodawcy, który tego urlopu udzielił czy wprowadzenie możliwości wykorzystania urlopu rodzicielskiego w częściach nienastępujących bezpośrednio po sobie.

Autorzy przedstawiają również inne zmiany, które wejdą w życie 2 stycznia 2016 r., a dotyczące m.in.: - wydłużenia okresu na wykorzystanie urlopu ojcowskiego i urlopu wychowawczego, - zwiększenia stabilizacji zatrudnienia pracowników rodziców, - ułatwienia możliwości dzielenia się uprawnieniami między pracującymi rodzicami.

W publikacji przybliżono także nowe zasady udzielania urlopów związanych z rodzicielstwem, w tym urlopów ojcowskich, urlopów wychowawczych, urlopów na warunkach urlopu macierzyńskiego.

Dla zobrazowania omawianej materii zmiany przepisów w tym zakresie ujęto również w formie tabelarycznej i porównano ze stanem sprzed nowelizacji.

Czytelnicy znajdą tu również pełny tekst ustawy - kodeks pracy w podwójnym brzmieniu przepisów ze stanem prawnym obowiązującym do 1 stycznia 2016 r. i od 2 stycznia 2016 r.

Książka „Uprawnienia rodzicielskie po nowelizacji kodeksu pracy. Seria: Poradniki kadrowe” - oprawa miękka - Wydawnictwo Wolters Kluwer business.

Książka posiada 316 stron i została wydana w 2015 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Uprawnienia rodzicielskie po nowelizacji kodeksu pracy. Seria: Poradniki..."
Joanna Kaleta, Agata Kamińska, Magdalena Kostrzewa, Monika Latos-Miłkowska, Małgorzata Skibińska - autor m.in.: