pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Upiorne działanie na odległość i jego wpływ na czarne dziury, Wielki...
książka:

Upiorne działanie na odległość i jego wpływ na czarne dziury, Wielki Wybuch i teorię wszystkiego

Dane szczegółowe:
Wydawca: Copernicus Center Press
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 407 s.
Wymiar: 140x215 mm
EAN: 9788378863670
ISBN: 978-83-7886-367-0
Data: 2018-03-15
33.42  59.90  26.48 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Upiorne działanie na odległość i jego wpływ na czarne dziury, Wielki Wybuch i teorię wszystkiego - George Musser - opis książki:

George Musser, jako fizyk i popularyzator nauki, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak istotne dla współczesnego opisu świata jest zjawisko nielokalności, określone niegdyś przez zafascynowanego nim Einsteina jako "upiorne działanie na odległość". Jest ono dziś ważnym aspektem fizyki kwantowej i nie da się opisywać świata bez wzięcia go pod uwagę. Nielokalność uwikłana jest w znane eksperymentalnie zjawiska, takie jak splątanie czy kwantowa teleportacja - które przez lata były tylko ciekawostkami, a dziś powoli "trafiają pod strzechy za sprawą choćby szyfrowania kwantowego. Z drugiej strony problem lokalności zmusza nas do przemyślenia na nowo w jakim świecie żyjemy i odrzucenia narzucających się intuicyjnie wyobrażeń o Wszechświecie. Musser zręcznie nawiguje między tymi zagadnieniami, wprowadzając nas w jeden z najdziwniejszych aspektów rzeczywistości znanych nauce.

Dzięki inteligentnym metaforom i sarkastycznemu poczuciu humoru, Musser jest idealnym przewodnikiem podczas tej szalonej podróży prowadzącej poprzez tunele czasoprzestrzenne i wyłaniające się wymiary ku najnowszym osiągnięciom fizyki. - Max Tegmark, fizyk i autor książki Nasz matematyczny Wszechświat
Ważna książka, która dogłębnie omawia współczesny postęp w rozumieniu natury przestrzeni, czasu i Wszechświata. - "The Wall Street Journal"
W tym dopracowanym studium koncepcji, którą Albert Einstein nazwał "upiornym działaniem na odległość", autor literatury naukowej George Musser opowiada o zawiłych badaniach, historii i filozoficznych spekulacjach, które ją otaczają.. .dowodząc tym samym, że jest to jedna z najbardziej zajmujących dyskusji w nauce. - "Nature"
George Musser - dziennikarz publikujący m.in. w "Scientific American", autor Teorii strun dla idiotów. W 2011 roku otrzymał nagrodę Amerykańskiego Instytutu Fizyki dla dziennikarzy naukowych, w latach 2014-2015 brał udział w organizowanym przez MIT programie dla dziennikarzy Knight Science Journalism.

Książka „Upiorne działanie na odległość i jego wpływ na czarne dziury, Wielki Wybuch i teorię wszystkiego” - oprawa twarda - Wydawnictwo Copernicus Center Press.

Książka posiada 407 stron i została wydana w 2018 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Upiorne działanie na odległość i jego wpływ na czarne dziury, Wielki..."
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Rośliny wydm, klifów, solnisk i - okładka książki
Rośliny wydm, klifów, solnisk i aluwiów Barbara Sudnik-Wójcikowska, Agnieszka Krzyk
Produkty podobne:
Krótka historia czasu - okładka książki
Krótka historia czasu Stephen Hawking
Wszędzie fizyka - okładka książki
Wszędzie fizyka Krzysztof Królas, Zbigniew Inglot