pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Umysł odkrywający. Rozwój nowej metodologii
Tytuł książki:

Umysł odkrywający. Rozwój nowej metodologii

Autor książki:

Wacław Śmid

Dane szczegółowe:
Wydawca: CeDeWu
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 416 s.
Wymiar: 160x230 mm
EAN: 9788375568714
ISBN: 978-83-7556-871-4
Data: 2016-09-21
Cena wydawcy: 82.00 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka książki - Myśleć jak Leonardo da Vinci
Myśleć jak Leonardo da Vinci 40.41 zł pozycja dostępna!

Jak pokazują analizy metodologiczne, inspiracją największych odkryć ludzkości były myśli o Bogu, a także o rezultacie jego kreacji: ładzie, doskonałości budowy i matematycznej precyzji ruchu ciał w Kosmosie. Mylił się więc Einstein twierdząc, że Bóg, ów Wielki Mistrz, nie zajmuje się losami i życiem ludzi. Wprost przeciwnie: wpływa generująco na ich pomysły, intuicję, przeczucia, intelekt i wyobraźnię. Te wszystkie elementy zawiera ludzki UMYSŁ, który w łączności z Bogiem wydaje się najważniejszy.

W niezwykle licznych hipotezach naukowych podstawową rolę pełnią: przekonanie o symetrii zjawisk, formułowanie jak najmniejszej ilości założeń, szukanie jak najprostszych - podstawowych według naszej umysłowości - relacji pomiędzy zjawiskami, poszukiwanie analogii pomiędzy różnymi, oddalonymi od siebie w sensie ontologicznym zjawiskami i procesami, a także - co niezwykle istotne - częste formułowanie pewnych postulatów w formie metaforycznej. W szczególności dodatkowo chodzi jednakże i o to, które z tych wymienionych elementów dominują, które mają największe znaczenie dla danej hipotezy i w tym sensie możemy mówić o alokacji znaczenia danego elementu.

W publikacji Autor próbuje naszkicować drogę prowadzącą do najważniejszych odkryć, a także odgadnąć (większość elementów nauki została po prostu odgadnięta) właściwy opis świata, jego tajemniczą nieoznaczoność i zagadkową strukturę. Posługuje się oczywiście językiem matematyki i filozofii. Rzecz w tym, iż okazały się one niewystarczające do tych celów i należy przyjąć, że istnieje inna metoda opisu, która zostanie zaprezentowana w kolejnej, przygotowywanej obecnie, książce dotyczącej kognitywnej natury umysłu.

Książka "Umysł odkrywający. Rozwój nowej metodologii" - Wacław Śmid - oprawa miękka - Wydawnictwo CeDeWu. Książka posiada 416 stron i została wydana w 2016 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]