pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Umowy w administracji publicznej

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2022
Oprawa: twarda
Ilość stron: 252 s.
EAN: 9788382864212
ISBN: 978-83-8286-421-2
Data: 2022-07-01
86.11  99.00  12.89 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

W publikacji omówiono problematykę kontraktów zawieranych w przestrzeni publicznej z uwzględnieniem najnowszych trendów teoretycznoprawnych. Umowy w administracji są często wykorzystywane przy realizacji zadań publicznych a ich stosowanie wymaga rozważenia, czy umowa jest w pełni objęta swobodą kontrahowana, stanowi alternatywę dla decyzji administracyjnej, czy też łączy w sobie elementy prywatno- i publicznoprawne.

Opracowanie ma charakter porządkujący powyższe zagadnienia i stanowi narzędzie umożliwiające określenie reżimu prawnego jakiemu poddana jest konkretna umowa. Autorzy wskazali elementy konstrukcyjne umowy publicznoprawnej, co umożliwi ich wyodrębnienie, a także tryb kontroli takich umów, co pozwoli wskazanie właściwej drogi ich wzruszania.

Publikacja jest przeznaczona dla pracowników administracji, przedsiębiorców, adwokatów, radców prawnych, sędziów, prokuratorów i doradców podatkowych. Zainteresuje przedstawicieli nauki oraz studentów prawa i administracji.

Atrakcyjność wydawnicza recenzowanej pracy wynika przede wszystkim z jej kompletności - przejawiającej się w tym, że omówiono w niej wszystkie węzłowe problemy w zakresie umów w administracji publicznej. Jednocześnie praca nie jest tylko komentarzem zastanego stanu prawnego, ale również zawiera propozycje de lege ferenda. Książka jest więc kompendium wiedzy o umowach w administracji publicznej, przydatnym dla praktyków, jak i inspiracją dla przedstawicieli doktryny prawa.

Prof. dr hab. Mirosław Wincenciak

Książka "Umowy w administracji publicznej" - oprawa twarda - Wydawnictwo Wolters Kluwer business. Książka posiada 252 stron i została wydana w 2022 r. Cena 86.11 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]