pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
książka:

Ukryte siły natury

Dane szczegółowe:
Wydawca: Copernicus Center Press
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 373 s.
Wymiar: 146x222 mm
EAN: 9788378863731
ISBN: 978-83-7886-373-1
Data: 2018-04-18
34.48  49.90  15.42 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Ukryte siły natury - Brian Cox, Andrew Cohen - opis książki:

Ta przełomowa książka, przedstawiająca zapierające dech w piersiach badania naszej planety, towarzyszy serialowi telewizyjnemu BBC One, dostarczając najgłębszych odpowiedzi na najprostsze pytania.

Czym jest ruch? Dlaczego każdy płatek śniegu jest inny? Dlaczego formy życia są symetryczne?
Aby odpowiedzieć na te i wiele innych pytań, Brian Cox, profesor fizyki cząstek elementarnych, opisuje niektóre z najbardziej niezwykłych zjawisk na Ziemi, we Wszechświecie i poza nim. Od bezkresu Wszechświata i kulistości Ziemi, do kształtu każdego płatka śniegu, siły przyrody kształtują wszystko, co nas otacza. Książka Ukryte siły natury zabierze nas w podróż przez bezmiar Wszechświata od najmniejszych cząstek, z których zbudowana jest materia, po największe struktury Wszechświata. Wraz z autorem odwiedzimy równiny Serengeti, wulkany Indonezji i urwiska Nepalu, a także poznamy humbaki z Karaibów i zorzę polarną Arktyki. Brian Cox odpowie na pytania dotyczące Ziemi, które pozwolą nam w jeszcze większym stopniu zrozumieć nasz Wszechświat.

Myślisz, że znasz naszą planetę?
Pomyśl raz jeszcze.

Jeśli nie wpadliście w zachwyt w trakcie oglądania serialu telewizyjnego, z pewnością zdarzy się to wam podczas czytania tej książki. - "The Times"

Profesor Cox przedstawia nam kosmos, jakiego nigdy wcześniej nie znaliśmy - miejsce pełne najbardziej przedziwnych i najpotężniejszych zjawisk przyrodniczych. - "Sunday Express"
Brian Cox - fizyk cząstek elementarnych, członek Royal Society i profesor Uniwersytetu w Manchesterze, a także badacz uczestniczący w jednym z najbardziej ambitnych doświadczeń wykonywanych na Ziemi, czyli eksperymencie ATLAS w Wielkim Zderzaczu Hadronów w Szwajcarii. Komentator naukowy i prezenter popularnej trylogii BBC Wonders. Współautor książki Człowiek i Wszechświat (CCPress 2016).

Andrew Cohen - szef działu naukowego BBC i realizator serii BBC Human Universe. Był odpowiedzialny za produkcję szerokiego zakresu filmów dokumentalnych, w tym serialu Horizon, trylogii Wonders i serii Stargazing Live. Honorowy wykładowca nauk przyrodniczych na Uniwersytecie w Manchesterze. Współautor książki Człowiek i Wszechświat (CCPress 2016).

Książka „Ukryte siły natury” - oprawa twarda - Wydawnictwo Copernicus Center Press.

Książka posiada 373 stron i została wydana w 2018 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Ukryte siły natury"
Brian Cox, Andrew Cohen - autor m.in.:
Człowiek i wszechświat - okładka książki
Człowiek i wszechświat Brian Cox, Andrew Cohen;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Czarne dziury - okładka książki
Czarne dziury Stephen Hawking
Nowy świat pana Tompkinsa - okładka książki
Nowy świat pana Tompkinsa George Gamov, Russell Stannard
Produkty podobne:
Odkryj smak fizyki - okładka książki
Odkryj smak fizyki Jerzy Przystawa
Pitagoras i teoria strun - okładka książki
Pitagoras i teoria strun Maria M. Kosowska, Aleksander Kosowski