pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Nauka i Teologia - niekoniecznie tylko na jednej planecie
Tytuł książki:

Nauka i Teologia - niekoniecznie tylko na jednej planecie

Autor książki:

Michał Heller

Dane szczegółowe:
Wydawca: Copernicus Center Press
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 120 s.
Wymiar: 125x195 mm
EAN: 9788378864677
ISBN: 978-83-7886-467-7
Data: 2019-10-08
15.02  29.90  14.88 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Gdy w gronie ludzi niezaangażowanych religijnie, pada słowo "teologia", natychmiast pojawia się pytanie: Czy obecnie, wobec jej notorycznego konfliktu z nauką, można jeszcze mówić o teologii, która w jakimś racjonalnym sensie byłaby partnerką innych nauk?
Nawet jeżeli pytanie to nie zostaje wypowiedziane głośno, zawisa w powietrzu jako drążąca wątpliwość. Nie znaczy to jednak, że wszelkie polemiki ustały: zdaniem jednych, konflikty między teologią a nauką polegają wyłącznie na nieporozumieniach metodologicznych; zdaniem innych, dotykają istoty rzeczy i kompromitują teologię.

Tak czy inaczej, istnienie konfliktów jest faktem historycznym. I zapewne pozostaną one z nami do końca dziejów zarówno nauki, jak i teologii. Choćby z tego względu, że zagadnienia, jakich te konflikty dotykają, są zbyt doniosłe, by każde pokolenie nie musiało ich przemyśleć od nowa. - Michał Heller

Książka "Nauka i Teologia - niekoniecznie tylko na jednej planecie" - Michał Heller - oprawa twarda - Wydawnictwo Copernicus Center Press. Książka posiada 120 stron i została wydana w 2019 r. Cena 15.02 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Michał Heller - autor m.in.:
Produkty podobne:
Chaos pierwszego poziomu - okładka książki

Chaos pierwszego poziomu

Mateusz Pakuła
Nauka na co dzień - okładka książki

Nauka na co dzień

Marta Kępa