pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
książka:

Układy o ziemskich marnościach. Kościół katolicki wobec problemów odzyskania i redystrybucji dóbr duchownych w Polsce w latach 1918-1925

Dane szczegółowe:
Wydawca: Ibidem
Rok wyd.: 2009
Oprawa: miękka
Ilość stron: 338 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788388679902
ISBN: 978-83-8867-990-2
Data: 2008-06-19
36.25 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Układy o ziemskich marnościach. Kościół katolicki wobec problemów odzyskania i redystrybucji dóbr duchownych w Polsce w latach 1918-1925 - Karol Chylak - opis książki:

Książka poświęcona ważnej, lecz często nie docenianej kwestii w historii kościoła katolickiego w Polsce - jego bazie materialnej. W I Rzeczypospolitej dawała mu ona niezależność od władzy świeckiej, zaś odebrana mu została przez zaborcze monarchie, o czym autor obszernie opowiada w pierwszym rozdziale swej ksiażki. Kolejne partie tekstu poświęcone są - w znacznej części udanym - próbom odzyskania podatawowego elementu tej bazy materialnej, jaką były dobra ziemskie. Na proces odzyskiwania dó wpłwały jednak bieżące wydarzenia polityczne w II Rzeczypospolitej, a przede wszystkim - reforma rolna; temu problemowi autor poświęca kolejną część swej książki. Monografię zamyka omówienie udziału kwestii dó duchownych w rokowaniach o konkordat i postanowień tej umowy, związanych z tematyką majątkową.

Książka „Układy o ziemskich marnościach. Kościół katolicki wobec problemów odzyskania i redystrybucji dóbr duchownych w Polsce w latach 1918-1925” - oprawa miękka - Wydawnictwo Ibidem.

Książka posiada 338 stron i została wydana w 2009 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Układy o ziemskich marnościach. Kościół katolicki wobec problemów..."
Karol Chylak - autor m.in.:
Łódź wielowyznaniowa. Dzieje wspólnot - okładka książki
Łódź wielowyznaniowa. Dzieje wspólnot religijnych... Kazimierz Badziak, Karol Chylak, Małgorzata Łapa;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Problemy II Soboru Watykańskiego - okładka książki
Problemy II Soboru Watykańskiego ks. Michał Poradowski
Produkty podobne:
Dzieje Kościoła katolickiego na - okładka książki
Dzieje Kościoła katolickiego na Pomorzu Zachodnim.... Michał Siedziako, Zbigniew Stanuch, ks. Grzegorz Wejman (red.)