pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Uczestnictwo wiernych świeckich w liturgii Kościoła łacińskiego. Studia kanoniczne. Seria: Prace Wydziału Nauk Prawnych 54

Autor książki:

Anna Słowikowska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Towarzystwo Naukowe KUL
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 278 s.
Wymiar: 167x240 mm
EAN: 9788373066601
ISBN: 978-83-7306-660-1
Data: 2014-10-10
34.25 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Autorka podjęła się wskazania możliwości i prawnej regulacji partycypacji wiernych świeckich w liturgii. Przeanalizowała podstawy prawne i sposoby tego udziału na gruncie prawa kanonicznego i liturgicznego, jak również w szerokim kontekście doktrynalnym. W okresie wzrastającej laicyzacji i pasywności wiernych niniejsze studium jest bardzo aktualne i potrzebne. W zaprezentowanej monografii Autorka wykazała dociekliwość i pasję badawczą oraz akrybię interpretacyjną, a nadto niezwykłą odwagę badawczą, krytycznie oceniając niektóre regulacje prawne, właściwie je przy tym uzasadniając, nierzadko również doszukując się ratio legis obowiązujących przepisów Jako recenzent jestem pełen uznania dla przenikliwości oraz wysiłku badawczego Autorki. Uważam, że monografia wzbogaca polską literaturę kanonistyczną o wartościowe studium z zakresu prawa kanonicznego oraz liturgicznego i wnosi cenne novum do naukowej refleksji nad problemem uczestnictwa wiernych świeckich w liturgii Kościoła łacińskiego.

Z recenzji prof. dr. hab. Bronisława W. Zuberta OFM

Książka stanowi pierwsze opracowanie, w którym podjęta została szersza i wielopłaszczyznowa teologiczno-prawna analiza problematyki misji świeckich w Kościele, z wyraźnym zaznaczeniem ich uczestnictwa w liturgii. Zebrane przez Autorkę materiały, wyprowadzone wnioski i zaproponowane postulaty z pewnością mogą zostać wykorzystane, nie tylko na forum akademickim, ale także przez duszpasterzy, katechetów, nauczycieli i członków ruchów religijnych, a nadto mogą stać się pomocne przy rewizji przepisów regulujących udział świeckich w liturgii Kościoła. Tego typu opracowania służą także zrozumieniu właściwego człowiekowi miejsca w Kościele, zadań, jakie wypełnia, i odpowiedzialności za nie, zwłaszcza w czasach współczesnych.

Z recenzji ks. dr. hab. Tadeusza Syczewskiego, prof. KUL

Książka "Uczestnictwo wiernych świeckich w liturgii Kościoła łacińskiego. Studia kanoniczne. Seria: Prace Wydziału Nauk Prawnych 54" - Anna Słowikowska - oprawa miękka - Wydawnictwo Towarzystwo Naukowe KUL. Książka posiada 278 stron i została wydana w 2014 r. Cena 34.25 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]