pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Ucho Igielne

Autor książki:

Wiesław Myśliwski

Dane szczegółowe:
Wydawca: ZNAK
Rok wyd.: 2018
Oprawa: Twarda z obwolutą
Ilość stron: 448 s.
Wymiar: 139x207 mm
EAN: 9788324054466
ISBN: 978-83-2405-446-6
Data: 2018-10-18
35.71 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Ucho Igielne to poruszająca medytacja nad ludzkim losem, pamięcią i historią, zagadkowością intymnych relacji, a przede wszystkim nad tajemnicą spotkania młodości i starości. W powieści Myśliwskiego jak w lustrze odbija się kawał polskiej historii ze wszystkim, co w niej dramatyczne, bolesne, przemilczane i niewypowiedziane. Przede wszystkim jednak jest to rzecz o tym, jak upływający czas odciska piętno na ludzkim doświadczaniu siebie i świata. Piękna, głęboka literatura, w której przenikliwość obserwacji i swoista czułość wobec człowieka splatają się z wymiarem symbolicznym.

Biegłem przez tę dawną dziką, zieloną dolinę do Ucha Igielnego. Stał już na brzegu tych spadzistych schodów, stukał laską w schodek poniżej, sprawdzając, o ile głębiej musi teraz zstąpić niż poprzednim razem. Widocznie stwierdził, że jest dużo głębiej, bo podobnie sprawdził i następny schodek, i następny. Jak można być takim starym, pomyślałem, a nawet zezłościło mnie to. W jego wieku już mało co ze świata zostaje, więc gdzie on idzie, po co?
(fragment książki)
Wiesław Myśliwski - jeden z najważniejszych polskich pisarzy, dwukrotnie uhonorowany literacką Nagrodą NIKE. Jego książki tłumaczono na wiele języków, m.in. hiszpański, francuski, niderlandzki, hebrajski, czeski, litewski, włoski i słowacki.

Książka "Ucho Igielne" - Wiesław Myśliwski - oprawa Twarda z obwolutą - Wydawnictwo ZNAK. Książka posiada 448 stron i została wydana w 2018 r. Cena 35.71 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.