pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Pod osłoną nocy

Autor książki:

Sarah Waters

Dane szczegółowe:
Wydawca: Prószyński
Rok wyd.: 2022
Oprawa: twarda
Ilość stron: 576 s.
Wymiar: 135x206 mm
EAN: 9788382950885
ISBN: 978-83-8295-088-5
Data: 2022-06-23
45.35 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Niezwykle aktualna opowieść o piętnie, jakie przeżycia wojenne odciskają na duszy i sercu.

"Pod osłoną nocy" to historia czworga londyńczyków - trzech kobiet i młodego mężczyzny o burzliwej przeszłości. Intymna i prawdziwa aż do bólu, ukazuje ich losy od traumatycznej II wojny światowej do trudnych lat po niej. Kay, która w czasie wojny żyła pełnią życia, dziś nosi się jak mężczyzna i nie ustaje w poszukiwaniach czegoś, co wciąż jej się wymyka. Helen, pełna wdzięku i powszechnie lubiana, skrywa bolesną tajemnicę. Viv dochowuje wierności kochankowi, na przekór cierpieniu, którego przez niego doświadczyła. Na pozór niewinny Duncan ma za sobą walkę z własnym demonem. Życie i sekrety tych czworga łączą się i zaskakująco przeplatają ze sobą. Wojna prowadzi do dziwnych sojuszów Subtelna, bezinteresowna, szczera i pozbawiona morału powieść Sarah Waters o poszukiwaniu szczęścia i smaku rozczarowania.

Tak pisałaby Virginia Woolf, gdyby dożyła rewolucji obyczajowej.

Ignacy Karpowicz
"Pod osłoną nocy" to piękna, szczera opowieść, która nie potrzebuje żadnych sztuczek, by chcieć przeczytać ją ponownie."The Observer"
Sarah Waters (1966) - popularna i wielokrotnie nagradzana brytyjska pisarka, autorka znanych na całym świecie powieści historycznych z wątkami homoerotycznymi. Nakładem wydawnictwa Prószyński Media ukażą się wkrótce wznowienia wszystkich jej książek w nowej szacie graficznej.

Książka "Pod osłoną nocy" - Sarah Waters - oprawa twarda - Wydawnictwo Prószyński. Książka posiada 576 stron i została wydana w 2022 r. Cena 45.35 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.