pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

U boku dobrego Papieża. Świadectwo osobistego sekretarza Ojca Świętego Jana XXIII

Autor książki:

Loris Capovilla

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo AA
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 208 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788378645085
ISBN: 978-83-7864-508-5
Data: 2014-03-12
Cena wydawcy: 29.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Niezwykłe i jedyne w swoim rodzaju świadectwo człowieka stojącego najbliżej św. Jana XXIII. Jest zapisem rozmów z jego osobistym sekretarzem, kardynałem Lorisem Capovilla, który opowiada o wspólnej posłudze i przyjaźni z jednym z najbardziej niezwykłych ludzi współczesnego Kościoła. Ksiądz Capovilla od pół wieku wiernie przechowuje pamięć o dziesieciu latach pracy u boku Giuseppe Roncallego, najpierw w Wenecji, a potem w Rzymie. Po dzień dzisiejszy kard. Capovilla jest punktem odniesienia dla każdego, kto pragnie dogłębnie poznać postać tego papieża.

Staje przed wami onieśmielony stary człowiek, stary Włoch, który jest księdzem od siedemdziesięciu jeden lat. Nie stoi przed wami osobisty sekretarz papieża. Jana. To za dużo powiedziane, w tonie nazbyt oficjalnym. Lepiej powiedzieć, ze byłem - i nadal jestem - jego towarzyszem broni, jak sam mnie określał; człowiekiem zaufanym i pracującym, złotą rączką, wykonawcą powinności wynikających z litości, miłości, uprzejmości, obecności - jednym słowem: anonim, który modli się i cierpi ze swoim Dominus et Pater, łamie z nim chleb, słucha, rozważa, milczy.

kardynał Loris Capovilla

Książka "U boku dobrego Papieża. Świadectwo osobistego sekretarza Ojca Świętego Jana XXIII" - Loris Capovilla - oprawa miękka - Wydawnictwo AA. Książka posiada 208 stron i została wydana w 2014 r.