pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Życie świętego Jana XXIII. Duchowa biografia papieża
Księgarnia »
Książki »
książka:

Życie świętego Jana XXIII. Duchowa biografia papieża

Dane szczegółowe:
Wydawca: Dehon
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 340 s.
Wymiar: 125x195 mm
EAN: 9788375192469
ISBN: 978-83-7519-246-9
Data: 2014-04-10
24.89  36.00  11.11 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Życie świętego Jana XXIII. Duchowa biografia papieża - Giuseppe Alberigo - opis książki:

Z okazji kanonizacji Jana XXIII ukazuje się jego biografia, napisana przez wybitnego znawcę jego postaci i dzieła, Giuseppe Alberigo, zasłużonego zwłaszcza w czasie przygotowywania dokumentów w związku z procesem beatyfikacyjnym (początek lat 90.). To opracowanie pokazuje, że przy bliższym poznaniu życia papieża Jana nie tylko staje przed nami wzorcowe doświadczenie chrześcijańskie, ale w jego drodze życiowej odnajdujemy klucze do odczytania i zinterpretowania przyspieszonej odnowy Kościoła, której korzenie w znacznej mierze tkwią w nowości, jaką św. Jan XXIII wniósł w historię papiestwa. Osoba i pontyfikat św. Jana XXIII wciąż bowiem stanowią istotny punkt odniesienia i nieodwracalny moment w rozwoju współczesnego chrześcijaństwa, a zwłaszcza katolicyzmu rzymskiego.

Z lektury duchowej biografii św. Jana XXIII wyłaniają się trzy zasadnicze elementy, które pozostaną stałymi punktami odniesienia w całym jego życiu. Przede wszystkim jest to jego nieustanne dążenie do uświęcenia, wierności łasce; następnie jego obserwacja wydarzeń zarówno małej, jak i wielkiej historii; trzecim elementem jest Kościół, najbliższy mu horyzont w całej jego egzystencji. Na tle pozornej zwyczajności jego gestów - w których ocenie zdarzało się, że mylono prostotę z powierzchownością, posłuszeństwo z biernością, pokorę z bezosobowością - wybija się jego świetlana postać dobrego giganta, zdolnego sprawić, by wszyscy ludzie bezpośrednio odczuli miłość Ojca.

Giuseppe Alberigo (1926-2007), profesor zwyczajny historii Kościoła na Uniwersytecie Bolońskim, przez prawie pięćdziesiąt lat był duszą i sekretarzem Instytutu Nauk Religijnych, a także redaktorem naczelnym czasopisma Cristianesimo nella storia. Uniwersytety w Monachium, Strasburgu i Münster przyznały mu doktoraty honoris causa z teologii. Współpracował w przygotowaniu dokumentacji do procesu beatyfikacyjnego Jana XXIII. Pod jego redakcją ukazała się Storia del Concilio Vaticano II (1959-1965) [Historia Soboru Watykańskiego II (1959-1965)] w 5 tomach, publikowana jednocześnie w 6 językach od 1996 roku.

Książka „Życie świętego Jana XXIII. Duchowa biografia papieża” - oprawa miękka - Wydawnictwo Dehon.

Książka posiada 340 stron i została wydana w 2014 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Życie świętego Jana XXIII. Duchowa biografia papieża"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Papież Jan XXIII. Droga do świętości - okładka książki
Papież Jan XXIII. Droga do świętości Domenico Agasso Sr., Domenico Agasso (jr)
Jan XXIII. Dobry Papież - okładka książki
Jan XXIII. Dobry Papież ks. Wojciech Kuzioła SSP
Produkty podobne:
Papież Jan XXIII. Droga do świętości - okładka książki
Papież Jan XXIII. Droga do świętości Domenico Agasso Sr., Domenico Agasso (jr)