pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Tyson Fury. Na gołe pięści

Autor książki:

Tyson Fury

Dane szczegółowe:
Wydawca: Sine Qua Non
Rok wyd.: 2023
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 296 s.
Wymiar: 140x205 mm
EAN: 9788383300368
ISBN: 978-83-8330-036-8
Data: 2023-03-06
36.55 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Tyson Fury to niesamowity mistrz. I to w prawdziwym życiu! Sylvester Stallone, gwiazdor filmów z serii Rocky Mistrz ludzi! Times Pięściarski fenomen [...], wielka gwiazda sportu o anarchicznych skłonnościach, niewykluczone, że ostatni z wybitnych bokserów. John Sutherland, The Times Syn. Ojciec. Mąż. Brat. Bokser. Showman. Ambasador zdrowia psychicznego. Jego autobiografia jest rozbrajająco szczera i napisana z charyzmą właściwą gwiazdom rocka. Przedstawia życie legendy z gatunku sportowców, jakich możemy już więcej nie zobaczyć. Gdy pokonał Władimira Kliczkę, stał się niekwestionowanym mistrzem świata kategorii ciężkiej. Chwilę później był bliski samobójstwa. Wrócił z krainy mroku, by osiągnąć pięściarską nieśmiertelność, a dziś z perspektywy czasu opowiada o zwycięskiej walce z największymi demonami. W tej książce Tyson Fury po raz pierwszy mówi o sobie w tak intymny sposób: opowiada o bajkowej miłości i związku z żoną Paris, przyziemnym i tradycyjnym modelu wychowywania szóstki dzieci, ale wyjawia też, że przez kilka tygodni przed największą walką w karierze spał na szpitalnej podłodze, gdy na oddziale jego nowo narodzona córka walczyła o życie. Przygotowania do fenomenalnych walk z Deontayem Wilderem, którymi żył cały bokserski świat. Kulisy historycznego pojedynku z Dillianem Whyte em, który na stadionie Wembley oglądało 94 tysiące kibiców. Wychodzenie z problemów psychicznych, wielkie pieniądze, showbiznes i plany na przyszłość. Król Cyganów zawsze uwielbiał podgrzewać atmosferę, będąc jednocześnie szczerym, otwartym, zabawnym i refleksyjnym. Dokładnie taki jest w tej książce.

***

Tyson Fury ożywił wagę ciężką, sprawił, że znów jest atrakcyjna. Gdy mówi, że nie boi się samego diabła, że stanąłby z nim w ringu, gdyby ten rzucił mu wyzwanie, to mu wierzymy. Również w to, że spogląda diabłu w oczy, mierząc się na co dzień z pokusami, które dręczą go od lat. I o tym jest ta książka. Janusz Pindera, komentator, publicysta Zwycięstwo z Władimirem Kliczką miało być dla Tysona Fury ego początkiem nowego życia w wielkiej chwale, tymczasem okazało się przekleństwem i - jak sam o tym mówi - podpisaniem wyroku śmierci. Tak naprawdę cudem jej uniknął. Jeden z najwybitniejszych pięściarzy w historii wagi ciężkiej bez owijania w bawełnę opowiada o towarzyszących mu w ostatnich latach emocjach, a szczere i poruszające opisy dosłownie wbijają w fotel. Mateusz Fudala, TVP Sport, autor książki Dawid Cygan Kostecki. Uliczny fighter Charyzma, szaleństwo, a czasami wariactwo. A do tego nieobliczalność. U każdego innego byłaby to mieszanka zbyt wybuchowa, ale dokładnie kogoś takiego jak Tyson Fury boks potrzebował - wybitnego pięściarza, który nie gryzie się w język. Bo nie ma znaczenia, czy kochasz Króla Cyganów, czy go nienawidzisz - i tak go oglądasz. Przemysław Garczarczyk, DAZN Global Mistrzostwo świata wagi ciężkiej to najcenniejsze trofeum w świecie boksu. I tu zaczyna się paradoks życia Tysona Fury ego. Bo gdy Król Cyganów sięgnął pięściarskich gwiazd, zaczął wpadać w otchłań. W swoim stylu potrafił jednak wydostać się z pułapki, choć po drodze niemal targnął się na własne życie. W tej książce każdy znajdzie prawdę dla siebie. Piotr Jagiełło, TVP Sport BIOGRAM Tyson Fury Były bokserski mistrz świata federacji IBF, WBO, IBO, WBA, obecnie mistrz WBC oraz linearny mistrz świata wagi ciężkiej. W zawodowym ringu stoczył jak dotąd 34 walki, z których 33 wygrał, a jedna (z Deontayem Wilderem) zakończyła się remisem. Po zwycięstwie nad Władimirem Kliczką w 2015 roku Anglik przerwał karierę z powodu depresji. Na ring powrócił po niemal trzech latach.

Książka "Tyson Fury. Na gołe pięści" - Tyson Fury - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Sine Qua Non. Książka posiada 296 stron i została wydana w 2023 r. Cena 36.55 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.