pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Jerzy Skolimowski

Autor książki:

Iwona Grodź

Dane szczegółowe:
Wydawca: WIĘŹ
Rok wyd.: 2010
Oprawa: miękka
Ilość stron: 200 s.
Wymiar: 130x200 mm
EAN: 9788360356814
ISBN: 978-83-60356-81-4
Data: 2010-10-19
29.56 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Jerzy Skolimowski, który w roku 2007, po szesnastu latach milczenia, wrócił na ekrany Czterema nocami z Anną, a we wrześniu tego roku odniósł na festiwalu w Wenecji wielki sukces filmem Essential Killing, to człowiek i artysta niezwykle wszechstronny. W młodości bokser, poeta, dramaturg, świetnie zapowiadający się reżyser, po wymuszonym przez władze PRL wyjeździe na Zachód w roku 1967 twórca kilku głośnych filmów, także aktor i malarz. Dziś znów mieszka w Polsce, jest twórcą światowej sławy, dojrzałym, niezależnym i odrębnym. Książka Iwony Grodź w sposób kompetentny i wnikliwy analizuje dzieło tego artysty, jednego z najwybitniejszych ludzi polskiego kina.
Jerzy Skolimowski był gwiazdą, idolem pokolenia, choćby przez to, że otaczała go aura niezwykłości. Bardzo dobrze znał ówczesną śmietankę artystyczną: Agnieszkę Osiecką, Zbigniewa Cybulskiego, Bogumiła Kobielę czy Krzysztofa Komedę, dla którego robił scenografię i oświetlenie koncertów. Z drugiej strony, w swojej twórczości ucieleśniał mit outsidera i egzystencjalisty. Skąd ten paradoks Możliwe, że człowiek, którego stworzył niejako dla potrzeb towarzystwa nie był tym, którym czuł się w istocie.[...] Biografia twórcza Skolimowskiego może nastręczać wiele trudności, ponieważ tropiąc los artystycznych dokonań tego reżysera, natykamy się na wiele niejasności. Nieustannie mamy wrażenie obcowania z kimś o wielu twarzach, kto urodził się niejako dwukrotnie. Jest to zresztą uzasadnione tajemniczą historią jego narodzin...

Książka "Jerzy Skolimowski" - Iwona Grodź - oprawa miękka - Wydawnictwo WIĘŹ. Książka posiada 200 stron i została wydana w 2010 r. Cena 29.56 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.