pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Pięści anioła. Walka o złoto Zbigniewa Pietrzykowskiego

Autor książki:

Leszek Błażyński

Dane szczegółowe:
Wydawca: Ringier Axel Springer
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 296 s.
Wymiar: 140x205 mm
EAN: 9788380919211
ISBN: 978-83-8091-921-1
Data: 2020-06-16
23.27 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

"Pięści anioła. Walka o złoto Zbigniewa Pietrzykowskiego"
Zbigniew Pietrzykowski był fenomenalnym pięściarzem, trzykrotnym medalistą olimpijskim, czterokrotnym mistrzem Europy. Nigdy nie przegrał w lidze! Rywale porównywali siłę jego ciosu do uderzeń młota parowego, Amerykanie nazywali Juliuszem Cezarem, wybitny aktor Willem Dafoe dziękował za lekcje, a Daniel Olbrychski, ikona polskiego filmu, napisał wstęp do tej książki. I porównał w nim znakomitego boksera do wielkiej postaci historycznej.

To pierwsza biografia najlepszego w dziejach polskiego boksu zawodnika, o którym krążyły legendy. Jedna z nich opowiada, że papież Jan Paweł II bardziej nalegał na spotkanie z Pietrzykowskim niż sam pięściarz na wizytę u Ojca Świętego. Do dzisiaj Amerykanie wspominają o "Zigzym", a Australijczycy przylecieli specjalnie do Bielska-Białej, aby opowiedział im o słynnym starciu z Muhammadem Alim, który w 1960 roku nazywał się jeszcze Cassius Clay. "The Greatest" nie zapomniał o "walecznym Polaku" i pod koniec lat 70. obdarował go złotem!
Autor książki Leszek Błażyński, dziennikarz "Przeglądu Sportowego", w młodym wieku trenował boks pod okiem swojego ojca Leszka Błażyńskiego seniora, medalisty olimpijskiego i mistrza Europy. Nie poszedł w jego ślady, ale kocha sport i różnorodność. "Pięści anioła. Walka o złoto Zbigniewa Pietrzykowskiego" to jego piąta książka, wcześniej napisał między innymi pierwszą w historii biografię mistrza olimpijskiego w skokach narciarskich Wojciecha Fortuny "Skok do piekła" oraz ekskluzywnie wydaną albumową publikację o motocykliście i żużlowcu Janie Paluchu - "Jaśko ze Lwowa. Historia mistrza". Błażyński twierdzi, że jest idealistą, dlatego nigdy nie zamierza rozpruć "Złotej Rękawicy", którą jego ojciec otrzymał w Stanach Zjednoczonych. Kiedy seniorowi wręczono tę nagrodę, zaznaczono, że w środku zaszyte są setki dolarów.

Książka "Pięści anioła. Walka o złoto Zbigniewa Pietrzykowskiego" - Leszek Błażyński - oprawa miękka - Wydawnictwo Ringier Axel Springer. Książka posiada 296 stron i została wydana w 2020 r. Cena 23.27 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.