pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Twórczość Henryka Sienkiewicza a korespondencja sztuk. Tom 7

Autor książki:

Tadeusz Budrewicz, Andrzej Rataj

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: DiG
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 382 s.
Wymiar: 169x245 mm
EAN: 9788328600263
ISBN: 978-83-2860-026-3
Data: 2018-01-31
50.40 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

W dniach 22-23 kwietnia 2016 roku odbyła się kolejna konferencja naukowa w ramach projektu badawczego pt. "Henryk Sienkiewicz. Obecność w kulturze polskiej XX wieku. Polskość i nowoczesność. Recepcja i nowe odczytania". Jej organizatorami byli Wydział Artes Liberales Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wydział Historyczno-Filologiczny Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Obrady poświęcono rozległej tematyce, a mianowicie twórczości Sienkiewicza interpretowanej z punktu widzenia korespondencji sztuk, a także obecności tej twórczości w mediach. Związki między różnymi dziedzinami sztuki w szerokim rozumieniu, poszukiwanie synestezji czy ekfrastycznych wątków to główne cele autorów wystąpień. Pokłosie konferencji zawiera niniejszy tom. [...]
Autorzy zebranych w książce studiów, starannie udokumentowanych źródłowo, szczegółowo analizują i dostarczają przekonujących dowodów co do fenomenu trwałości pisarstwa Sienkiewicza: było i jest atrakcyjne tak w porządku osobistej lektury, jak i w porządku masowej kultury; wyjątkowo intrygujące dla ludzi żyjących w realiach cywilizacyjnych wieku "pary i elektryczności" i równie fascynujące dla epoki kina i radia, a obecnie - świata zapisu cyfrowego.

Ze Wstępu

Książka "Twórczość Henryka Sienkiewicza a korespondencja sztuk. Tom 7" - Tadeusz Budrewicz, Andrzej Rataj (red.) - oprawa twarda - Wydawnictwo DiG. Książka posiada 382 stron i została wydana w 2018 r. Cena 50.40 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.