pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Twarze wrocławskiej bezpieki
Tytuł książki:

Twarze wrocławskiej bezpieki

Dane szczegółowe:
Wydawca: Instytut Pamięci Narodowej, IPN
Rok wyd.: 2006
Oprawa: twarda
Ilość stron: 207 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788392428107
ISBN: 83-924281-0-2
Data: 2007-08-16
Cena wydawcy: 28.00 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:

Przygotowana przez pracowników Oddziału IPN we Wrocławiu książka prezentuje obsadę personalną kierowniczych stanowisk Urzędu Bezpieczeństwa i Służby Bezpieczeństwa we Wrocławiu w latach 1945–1990. Zgodnie z przyjętą koncepcją jest informatorem personalnym zawierającym niezbędne wiadomości o organizacji, strukturze i obsadzie najważniejszych stanowisk wrocławskiej "bezpieki”, za które uznano etaty: kierowników, szefów, naczelników wydziałów i ich zastępców, zatrudnionych w Wojewódzkim Urzędzie Bezpieczeństwa Publicznego, Wojewódzkim Urzędzie do spraw Bezpieczeństwa Publicznego, Miejskim i Powiatowym UBP we Wrocławiu oraz wojewódzkiej, miejskiej i dzielnicowej Służbie Bezpieczeństwa we Wrocławiu.
Najważniejszym źródłem niniejszego opracowania są akta personalne funkcjonariuszy UB/SB ze zbiorów archiwów IPN we Wrocławiu i Warszawie oraz przechowywane w tych archiwach rozkazy personalne i awansowe. W niewielkiej części wykorzystano także materiały ze zbiorów innych archiwów IPN: w Gdańsku i Katowicach oraz Centralnego Archiwum Wojskowego i Archiwum Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej we Wrocławiu.

Książka "Twarze wrocławskiej bezpieki" - Tomasz Balbus, Paweł Piotrowski, Krzysztof Szwagrzyk (red.) - oprawa twarda - Wydawnictwo Instytut Pamięci Narodowej, IPN. Książka posiada 207 stron i została wydana w 2006 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Tomasz Balbus, Paweł Piotrowski, Krzysztof Szwagrzyk (red.) - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Kościół i prymas Stefan Wyszyński - okładka książki

Kościół i prymas Stefan Wyszyński 1956-1966

Adam Dziurok, Wiesław J. Wysocki (red.)