pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Tu jestem / zamieszkuję własne życie. Studia i szkice o twórczości Anny Frajlich

Autor książki:

Wojciech Ligęza, Jolanta Pasterska

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Księgarnia Akademicka
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 433 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788376388731
ISBN: 978-83-7638-873-1
Data: 2018-03-08
35.59 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

W książce „ Tu jestem / zamieszkuję własne życie". Studia i szkice o twórczości Anny Frajlich bogaty jest zestaw podejmowanych tematów. Znalazły się tutaj prace współbrzmiące z aktualnymi nurtami literaturoznawstwa, jak geopoetyka, krytyka feministyczna, memory studies czy dyskurs o Zagładzie. Powstała zatem książka monograficzna, a przy tym pionierska, ponieważ oprócz pojedynczych recenzji czy artykułów nie było dotąd pracy tak gruntownie opisującej wielogatunkowe dzieło autorki.

Poza wartościami merytorycznymi książka daje bogaty obraz sposobów prowadzenia badań literaturoznawczych. Na liście autorów spotykają się reprezentanci różnych pokoleń i ośrodków akademickich, co zapowiada też szerszą recepcję i silniejszy rezonans krytyczny.

Wszystkie pomieszczone w tym zbiorze teksty składają się na ciekawy, wieloaspektowy portret poetki, której nomadyczny los nie szczędził emigracyjnych doświadczeń i jednocześnie hartował ducha. Twórczość Anny Frajlich, ujęta w perspektywie wieloga-tunkowości i czytana jako zapis emigracyjnego, kobiecego czy wreszcie wielokulturowego doświadczenia, odsłania mocne związki z codzienną realnością, historią, geografią i kulturową pamięcią. Jednocześnie obcy jest jej wygnańczy mizerabilizm, melancholia, depresyjne nastroje.

Z recenzji wydawniczej prof. zw. dr hab. Anny Legeżyńskiej

Książka "Tu jestem / zamieszkuję własne życie. Studia i szkice o twórczości Anny Frajlich" - Wojciech Ligęza , Jolanta Pasterska (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Księgarnia Akademicka. Książka posiada 433 stron i została wydana w 2018 r. Cena 35.59 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.