pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Tron Cezara

Autor książki:

Steven Saylor

Dane szczegółowe:
Wydawca: Rebis
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 384 s.
Wymiar: 150x225 mm
EAN: 9788380624801
ISBN: 978-83-8062-480-1
Data: 2019-04-09
28.21  39.90  11.69 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Spisek niejedno ma imię.

Rzym po wojnie domowej, rok 44 p.n.e. Zwycięski Juliusz Cezar ułaskawił pozostałych przy życiu wrogów i wynagrodził przyjaciół. Teraz zamierza wyruszyć na podbój królestwa Partów - przedtem jednak musi załatwić parę spraw.

Gordianus Poszukiwacz, który życie strawił na pracy detektywa, doczekał się awansu do warstwy ekwitów i podjął ostateczną decyzję: czas na emeryturę. Jednakże rankiem 10 marca najpierw wzywa go Cycero, a potem sam Cezar. Obaj proszą o to samo - by się dowiedział, czy ktoś nie knuje zamachu na dyktatora. Cezar postanowił też obdarzyć Poszukiwacza zaszczytem, który odmieniłby losy całej rodziny. Miałoby to nastąpić w idy marcowe.

Jak się okazuje, spisek niejedno ma imię. Termin się zbliża i co najmniej jedna zbrodnia wydaje się nieunikniona.

Saylor potrafi snuć fascynujące (i czasem bardzo zabawne) historie i podbudowuje je niezrównanym talentem do rekonstrukcji historycznej. Rzym Gordianusa jest podupadającą republiką, gdzie ideologia jest słowem wstydliwym; politycy walczą o nagą władzę, nie o zasady; ręce na wyścigi lepią się do pieniędzy; debata polityczna spadła do poziomu widowiska; demokracja jest już tylko pustą skorupą. Choć starożytny Rzym jawi się nam jako twór niezwykle złożony i niezrozumiały, Saylor zdaje się przekonywać, że moglibyśmy się tam poczuć dziwnie swojsko. - Mary Beard, autorka SPQR (REBIS 2017) - Times Literary Supplement

Książka "Tron Cezara" - Steven Saylor - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Rebis. Książka posiada 384 stron i została wydana w 2019 r. Cena 28.21 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]