pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Transplantacja serca. Problemy adaptacji psychologicznej
Tytuł książki:

Transplantacja serca. Problemy adaptacji psychologicznej

Autor książki:

Bożena Gulla

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Rok wyd.: 2010
Oprawa: miękka
Ilość stron: 206 s.
Wymiar: 176x250 mm
EAN: 9788323329787
ISBN: 978-83-233-2978-7
Data: 2011-04-19
Cena wydawcy: 30.45 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka książki - Transplantacje. Spór o dar
Transplantacje. Spór o dar 38.36 zł pozycja dostępna!

Transplantacja serca. Problemy adaptacji psychologicznej - Bożena Gulla - opis książki:

Niniejsza książka jest poświęcona zagadnieniom adaptacji psychologicznej do życia z przeszczepionym sercem. Transplantacja stanowi metodę leczenia krańcowej niewydolności krążenia i jest dla osób ciężko chorych jedyną nadzieją na uratowanie życia i zachowanie zdrowia. W okresie oczekiwania na operację chorzy spodziewają się znacznej poprawy, jednak nie w pełni uświadamiają sobie, że dalsze życie z przeszczepionym sercem stanie się dla nich źródłem wielu problemów. Przez całe życie pozostaną pacjentami i będą korzystać z opieki medycznej, a warunkiem powodzenia leczenia będzie ich staranna współpraca i gruntowna zmiana stylu życia.

Różnorodność rezultatów wysiłków przystosowawczych nasuwa pytania o czynniki psychologiczne, od których zależy pomyślna adaptacja, pozwalająca na uzyskanie satysfakcjonującej jakości życia po transplantacji serca. Identyfikacja czynników odpowiedzialnych za przystosowanie jest podstawą formułowania wskazań terapeutycznych, ukierunkowanych na to, by trudne doświadczenia stały się dla osób z przeszczepionym sercem źródłem wewnętrznej siły i osobistego rozwoju, a nie przeciążenia i udręki.

Publikacja ta jest przeznaczona dla psychologów i lekarzy pracujących z chorymi z grupy transplantacyjnej, studentów psychologii i medycyny, osób oczekujących na transplantację i żyjących z przeszczepionymi narządami oraz ich rodzin. Jej zadaniem jest również stworzenie klimatu społecznego sprzyjającego transplantologii.

Książka „Transplantacja serca. Problemy adaptacji psychologicznej” - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego. Książka posiada 206 stron i została wydana w 2010 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce ""
Bożena Gulla - autor m.in.: