pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Tożsamość człowieka a teoria mikrogenetyczna. Nowe podejście do interpretacji zaburzeń jaźni w chorobach psychicznych. Seria: Biblioteka Horyzonty Wychowania

Dane szczegółowe:
Wydawca: WAM
Oprawa: miękka
Ilość stron: 408 s.
Wymiar: 156x232 mm
EAN: 9788373184534
ISBN: 83-7318-453-8
Data: 2005-04-29
Cena wydawcy: 49.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Dzięki nowej książce autorstwa Prof. Marii Pąchalskiej i Prof. Bożeny Grochmal-Bach pt. Tożsamość człowieka a teoria mikrogenetyczna otwiera się całkiem nowy rozdział w badaniach nad umysłem i mózgiem ludzkim, nad istotą osobowości i jej podkładami neurologicznymi oraz nad poczuciem tożsamości człowieka.
W znanej literaturze neuropsychologicznej zupełnie brak jest pozycji poświęconych organicznym pokładom osobowości i tożsamości. Choć w literaturze psychologicznej i psychoanalitycznej tematyka ta stanowi jeden z głównych tematów zainteresowania, jednak w literaturze kazuistycznej poświęconej pacjentom z uszkodzeniem mózgu panuje dość dziwne milczenie w tych sprawach, pomimo w pełni zadawalających dowodów na to, że organiczne uszkodzenie mózgu rzeczywiście powoduje zmiany osobowości, a nawet poczucia tożsamości. Takie objawy występują u tych pacjentów o wiele częściej, niż się do tej pory uważało.
(Z Przedmowy)
Monografia Tożsamość człowieka i teoria mikrogenetyczna jest dziełem wysoce specjalistycznym, opartym na dużym materiale badawczym (...). a zarazem przystępnym i zrozumiałym dzięki harmonijnej kompozycji, logice i prostocie związków interpretacyjnych, precyzyjnemu językowi, wprowadzeniu niezbędnych wyjaśnień bez zastosowania skrótów myślowych oraz dzięki pasji badawczej i pisarskiej Autorek, jaka udziela się także czytelnikowi (...) Książkę, choć jest stricte naukowa, czyta się ją z przyjemnością jak bestseller (...).
prof. dr hab. Henryka Kramarz)
(...) Autorki tej ważnej, pionierskiej pracy podjęły się przedstawienia złożonego problemu tożsamości człowieka w świetle teorii mikrogenetycznej, związanej przede wszystkim z pracami wybitnego neurologa amerykańskiego Jasona W. Browna. Autor połączył w niej rozważania teoretyczne na bardzo wysokim poziomie z wnikliwymi studiami przypadków w najlepszej tradycji A. Łurii i innych wielkich autorytetów XX wieku. Jak zwraca uwagę sam Profesor Brown w Przedmowie, zadania, którego podjęły się autorki, nie podjął do tej pory nikt nawet w USA.
prof. Dr hab. Waldemar Tłokiński

Książka "Tożsamość człowieka a teoria mikrogenetyczna. Nowe podejście do interpretacji zaburzeń jaźni w chorobach psychicznych. Seria: Biblioteka Horyzonty Wychowania" - Bożena Grochmal-Bach, Maria Pąchalska - oprawa miękka - Wydawnictwo WAM.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]