pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Toruń między wojnami. Opowieść o życiu miasta 1920-1939

Autor książki:

Katarzyna Kluczwajd

Dane szczegółowe:
Wydawca: Księży Młyn
Rok wyd.: 2011
Oprawa: twarda
Ilość stron: 152 s.
Wymiar: 220x320 mm
EAN: 9788377290804
ISBN: 978-83-7729-080-4
Data: 2011-12-19
55.37  79.90  24.53 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Ulicą Szeroką idzie mężczyzna, na policzkach czuje wiatr od Wisły. Nazywa się Stanisław Ignacy Witkiewicz. Co robi w Toruniu, czego szuka, do kogo idzie Przyspiesza, mija kobietę, która udaje się do jedynego miejsca, gdzie razem z koleżankami może bezkarnie pokazywać piękne nogi. Tajemnicza postać spotyka się ze swoimi przyjaciółmi - Przybyszewskim i Osterwą. Może pójdą do kina Mars Grupa ludzi, siedzących przy kawiarnianym stoliku w Grandce, opracowuje plan zrobienia z miasta drugiego Hollywood. Do drzwi pensjonatu Kazimiery Żuławskiej puka listonosz i wręcza jej kartkę podpisaną: Onanisław Spermacy Wyfiutkiewicz. Wielce zdziwiona zadaje sobie pytanie, kto lubi takie żarty. W synagodze przy ulicy Szczytnej 10 trwają przygotowania do obchodów imienin (Tak! Imienin!) wielkiego Polaka. Lotnicy startujący w zawodach o Puchar Gordona Bennetta tym razempilnie potrzebują jasnowidza. Ktoś im musi pomóc! Słońce chyli się ku zachodowi. Witkiewicz ponownie idzie ulicą, tym razem jednak pod pachą trzyma portret. Ciekawe czyj Młoda kobieta wraca do domu, zastanawiając się czy jutro odbędzie się konkursowe czesanie pań w Dworze Artusa. Kelnerzy liczą napiwki i sprzątają kawiarniane stoliki. Żuławska przed snem czerwieni się na myśl o nadawcy niezwykłej kartki, w synagodze zapadła majestatyczna cisza.

To tylko kilka chwil z życia przedwojennego Torunia i jego niezwykłych mieszkańców. Chcą się Państwo o nich dowiedzieć więcej Prosimy otworzyć książkę Toruń między wojnami. Opowieść o życiu miasta 1918 1939 i zagłębić się w lekturze. Każdy z rozdziałów opowiada inną historię, dotyczącą spraw ważnych dla miasta lub będących esencją codziennego życia torunian.

Publikację wzbogacają liczne zdjęcia (niektóre publikowane po raz pierwszy), widokówki, ciekawostki, reklamy oraz dane adresowe, ułatwiające poznanie dawnej lokalizacji wielu instytucji.

Do książki dołączone są bezpłatne dodatki: - reprint planu miasta z lat 20. XX wieku - płyta DVD z filmami ukazującymi przedwojenne miasto: Polskie Pomorze (ok. 1930 r.) Spacerkiem po Toruniu (amatorski film nakręcony przez Bogusława Magierę w latach 1938 1939)

Książka "Toruń między wojnami. Opowieść o życiu miasta 1920-1939" - Katarzyna Kluczwajd - oprawa twarda - Wydawnictwo Księży Młyn. Książka posiada 152 stron i została wydana w 2011 r. Cena 55.37 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]