pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Grudziądz i okolice. Pascal Lajt

Autor książki:

Katarzyna Kluczwajd

Dane szczegółowe:
Wydawca: Pascal
Rok wyd.: 2021
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 104 s.
Wymiar: 115x190 mm
EAN: 9788381037709
ISBN: 978-83-8103-770-9
Data: 2021-07-13
17.82 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

- Czym wyróżniają się grudziądzkie tramwaje?
- Od czego pochodzi nazwa butów pepegi?
- Skąd się wzięła piramida w Grudziądzu?
- Jakie miasto miało zostać polskim Oxfordem?
Grudziądz, czyli nowe spojrzenie na miasto garnizonowe i jego najbliższą okolicę.

Podczas podróży z Pascalem zobaczysz, że wystrzałowa historia ma różne oblicza.

Grudziądz, z historią zmagazynowaną w spichlerzach nad Wisłą i umocnioną fortyfikacjami, zachwyca malowniczymi zaułkami, pachnie rzeką, tętni stukotem kopyt koni kawalerzystów, brzmi zgrzytem tramwajów, smakuje lokalnym majonezem i musztardą. Perspektywę dzisiejszości najlepiej ukazuje z wieży Klimek, odbudowanej na krzyżackiej Górze Zamkowej.

Pełne ciekawych miejsc miasto ma swoje fenomeny, często wynikające z dziejowych zaszłości i następstw. Niespieszne odkrywanie jego genius loci prowadzi nieodmiennie do fascynacji Grudziądzem, charakterystycznym Pałacem Opatek i słynną Cytadelą, domem towarowym Korzeniewskich i dworcem kolejowym.

Katarzyna Kluczwajd - historyczka sztuki, muzealniczka, regionalistka, związana z WBP Książnicą Kopernikańską w Toruniu. Badaczka dawnej kultury i sztuki Torunia i regionu, animatorka życia naukowego i popularyzatorka wiedzy, entuzjastka uwrażliwiania na wartości dziedzictwa (także w wymiarze społecznym, członkini Toruńskiego Oddziału Stowarzyszenia Historyków Sztuki). Autorka licznych publikacji, bloga Toruniarnia, redaktorka naukowa tomów posesyjnych.

Książka "Grudziądz i okolice. Pascal Lajt" - Katarzyna Kluczwajd - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Pascal. Książka posiada 104 stron i została wydana w 2021 r. Cena 17.82 zł. Zapraszamy na zakupy!