pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Bydgoszcz i okolice. Pascal Lajt

Autor książki:

Katarzyna Kluczwajd

Dane szczegółowe:
Wydawca: Pascal
Rok wyd.: 2021
Oprawa: Blister
Ilość stron: 136 s.
Wymiar: 115x190 mm
EAN: 9788381037716
ISBN: 978-83-8103-771-6
Data: 2021-07-13
18.64  26.90  8.26 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

- Czy bydgoska Łuczniczka ma potomków?
- Gdzie straszy Diabeł Wenecki?
- Skąd się wzięło Magiczne Krzesło na Wyspie Młyńskiej?
- Dlaczego miasto nazywano małym Berlinem?
Bydgoszcz, czyli nowe spojrzenie na polską Wenecję i jej najbliższą okolicę.

Podczas podróży z Pascalem odkryjesz, jak nie dać wpuścić się w kanał (Bydgoski!).

Bydgoszcz związana jest z wodą - Brdą, Kanałem Bydgoskim, Wisłą. Nawet jej salon, Wyspa Młyńska, to uosobienie wodnego żywiołu. Tafla wody odbija zabytkowe i nowe budowle oraz życie toczące się wartko w przestrzeni wspólnej. O genius loci miasta decydują miejsca i ludzie, których losy zlewają się we wspólnym tyglu dziejów.

To miasto dla osób otwartych na różnorodność: architektoniczną obfitość historyzmu i secesji, muzyczną nutę Wiolinowa i kulturę, którą teraz... mielą Młyny Rothera, na wybuchową moc Exploseum, idealne założenie Sielanki i socrealistyczne osiedla. Korci, aby trasę przez dzieje miasta przejechać na rowerze bydgoskiej produkcji.

Katarzyna Kluczwajd - historyczka sztuki, muzealniczka, regionalistka, związana z WBP Książnicą Kopernikańską w Toruniu. Badaczka dawnej kultury i sztuki Torunia i regionu, animatorka życia naukowego i popularyzatorka wiedzy, entuzjastka uwrażliwiania na wartości dziedzictwa (także w wymiarze społecznym, członkini Toruńskiego Oddziału Stowarzyszenia Historyków Sztuki). Autorka licznych publikacji, bloga Toruniarnia, redaktorka naukowa tomów posesyjnych.

Książka "Bydgoszcz i okolice. Pascal Lajt" - Katarzyna Kluczwajd - oprawa Blister - Wydawnictwo Pascal. Książka posiada 136 stron i została wydana w 2021 r. Cena 18.64 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]