pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
To, co najlepsze. Tom 2
książka:

To, co najlepsze. Tom 2

Dane szczegółowe:
Wydawca: Prószyński
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 816 s.
Wymiar: 150x235 mm
EAN: 9788381233354
ISBN: 978-83-8123-335-4
Data: 2018-09-12
47.07  69.90  22.83 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

To, co najlepsze. Tom 2 - Harlan Ellison - opis książki:

Stylem Harlana Ellisona zachwycają się miliony czytelników na świecie, w tym sam Stephen King, który w "Danse macabre" wspomina, że "styl prozy Ellisona fascynuje [...] uczucie grozy wyrasta z wizji jaskrawej niesprawiedliwości, a antidotum na nią okazuje się najczęściej ludzka zdolność bohaterów do przezwyciężania niesprzyjających okoliczności albo, w najgorszym razie, godzenia się z nimi. Jednak w Polsce Ellison pozostaje mniej znany.

"To, co najlepsze. Tom 2" to gratka dla tych, którzy nigdy nie mieli szansy poznać dzieł autora i wspaniała okazja dla dawnych wielbicieli, by ponownie zagłębić się w jego nietuzinkowy, surrealistyczny świat.

Harlan Ellison jest mistrzem gatunku, opowiada o odwadze, etyce, przyjaźni, miłości i nieustępliwości. Nie stroni od przemocy, bólu, radości i smutku - nie boi się zadawać trudnych pytań na tematy istotne dla każdego z nas.

Wspólnym mottem jego dzieł jest: "im więcej wiesz, tym więcej możesz zdziałać. Czy też, jak to ujął Pasteur, "przypadek preferuje umysł, który jest do tego przygotowany?" (H. Ellison w liście do Stephena Kinga, "Danse macabre").

Wyruszcie w tę podróż pełną przygód, która zmieni wasze postrzeganie świata i skłoni do zastanowienia się nad istotą człowieczeństwa.

Harlan jest gigantem wśród ludzi pod względem odwagi, waleczności, wymowy, dowcipu, czaru, inteligencji - pod każdym względem, oprócz wzrostu.

Isaac Asimov we wstępie do "Niebezpiecznych wizji"
Harlan Ellison - został nazwany przez "Washington Post" jednym z wielkich żyjących amerykańskich autorów opowiadań. W swojej niemal siedemdziesięcioletniej karierze zdobył więcej nagród niż jakikolwiek inny żyjący twórca fantastyki. Ellison napisał lub zredagował ponad sto książek, ponad tysiąc siedemset opowiadań, esejów, artykułów i felietonów, ponad dwadzieścia scenariuszy telewizyjnych i kilkanaście filmowych. Otrzymał m.in. jedenaście Nagród Hugo, pięć Bram Stoker Award, cztery Nebule, jest dwukrotnym laureatem Nagrody Edgara. Ellison został także wyróżniony prestiżowym tytułem Wielkiego Mistrza przez Stowarzyszenia Amerykańskich Pisarzy Science Fiction i Fantasy (Damon Knight Memorial Grand Master Award). Zmarł w czerwcu 2018 roku.

Książka „To, co najlepsze. Tom 2” - oprawa twarda - Wydawnictwo Prószyński.

Książka posiada 816 stron i została wydana w 2018 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "To, co najlepsze. Tom 2"
Harlan Ellison - autor m.in.:
To, co najlepsze. Tom 1 - okładka książki
To, co najlepsze. Tom 1 Harlan Ellison;
Produkty podobne:
Danse macabre - okładka książki
Danse macabre Stephen King
Bastion - okładka książki
Bastion Stephen King
Bazar złych snów - okładka książki
Bazar złych snów Stephen King
Marzenia i koszmary - okładka książki
Marzenia i koszmary Stephen King