pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

TinyML. Wykorzystanie TensorFlow Lite do uczenia maszynowego na Arduino i innych mikrokontrolerach

Autor książki:

Pete Warden, Daniel Situnayake

Dane szczegółowe:
Wydawca: Helion
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 432 s.
Wymiar: 168x237 mm
EAN: 9788328383623
ISBN: 978-83-2838-362-3
Data: 2022-01-13
68.82  99.00  30.18 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Może się wydawać, że profesjonalne systemy uczenia maszynowego wymagają sporych zasobów mocy obliczeniowej i energii. Okazuje się, że niekoniecznie: można tworzyć zaawansowane, oparte na sieciach neuronowych aplikacje, które doskonale poradzą sobie bez potężnych procesorów. Owszem, praca na mikrokontrolerach podobnych do Arduino lub systemach wbudowanych wymaga pewnego przygotowania i odpowiedniego podejścia, jest to jednak fascynujący sposób na wykorzystanie niewielkich urządzeń o niskim zapotrzebowaniu na energię do tworzenia zdumiewających projektów.

Ta książka jest przystępnym wprowadzeniem do skomplikowanego świata, w którym za pomocą techniki Tiny ML wdraża się głębokie uczenie maszynowe w systemach wbudowanych. Nie musisz mieć żadnego doświadczenia z zakresu uczenia maszynowego czy pracy z mikrokontrolerami. W książce wyjaśniono, jak można trenować modele na tyle małe, by mogły działać w każdym środowisku - również Arduino. Dokładnie opisano sposoby użycia techniki Tiny ML w tworzeniu systemów wbudowanych opartych na zastosowaniu ucze nia maszynowego. Zaprezentowano też kilka ciekawych projektów, na przykład dotyczący budowy urządzenia rozpoznającego mowę, magicznej różdżki reagującej na gesty, a także rozszerzenia możliwości kamery o wykrywanie ludzi.

W książce między innymi:
praca z Arduino i innymi mikrokontrolerami o niskim poborze mocy
podstawy uczenia maszynowego, budowy i treningu modeli
Tensor Flow Lite i zestaw narzędzi Google dla Tiny ML
bezpieczeństwo i ochrona prywatności w aplikacji
optymalizacja modelu
tworzenie modeli do interpretacji różnego rodzaju danych
Ograniczone zasoby Poznaj Tiny ML!
O autorach
Pete Warden jest współzałożycielem zespołu do spraw Tensor Flow. Obecnie zajmuje się platformą Tensor Flow dla mobilnych systemów operacyjnych i systemów wbudowanych. Wcześniej był założycielem firmy Jetpac, przejętej przez Google w 2014 roku.

Daniel Situnayake wspiera programistów Tensor Flow w Google. Jest współzałożycielem firmy Tiny Farms, która jako pierwsza w Stanach Zjednoczonych zautomatyzowała proces uzyskiwania białka z owadów na skalę przemysłową.

Książka "TinyML. Wykorzystanie TensorFlow Lite do uczenia maszynowego na Arduino i innych mikrokontrolerach" - Pete Warden, Daniel Situnayake - oprawa miękka - Wydawnictwo Helion. Książka posiada 432 stron i została wydana w 2022 r. Cena 68.82 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]