pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Testowanie kodu z React Testing Library

Autor książki:

Scottie Crump

Dane szczegółowe:
Wydawca: Helion
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 192 s.
EAN: 9788328388727
ISBN: 978-83-2838-872-7
Data: 2022-11-24
40.10  59.00  18.9 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

W ostatnich latach zdecydowanie wzrosła popularność frameworka React, pozwalającego w pełni skorzystać z możliwości nowoczesnych przeglądarek i urządzeń mobilnych. Nowym narzędziem służącym do testowania obiektowego modelu dokumentu (DOM) jest React Testing Library. Zostało ono zaprojektowane tak, aby ułatwiać projektantom pracę zgodną z podejściem test-driven development (TDD). Jest to bardzo cenna właściwość, gdyż prawidłowo napisane komponenty testowe znacznie obniżają ryzyko wystąpienia poważnych błędów aplikacji.

W tej książce przystępnie wyjaśniono, w jaki sposób używać nowoczesnego narzędzia, jakim jest React Testing Library (RTL), do testowania komponentów napisanych w React. Dzięki niej zrozumiesz główne aspekty działania tej biblioteki. Nauczysz się symulować interakcje użytkownika i zrozumiesz podejście TDD.

Znajdziesz tu wskazówki, jak tworzyć testy jednostkowe komponentów, które wchodzą w interakcje z interfejsami API, a także jak testować komponenty za pomocą takich bibliotek jak Graph QL i Redux. Zapoznasz się też z technikami testowania aplikacji, które podległy poważnej refaktoryzacji. Na koniec dowiesz się, jak pisać całościowe testy funkcjonalne z wykorzystaniem biblioteki Cypress i które wzorce projektowe są najbardziej przydatne do ustrukturyzowania profesjonalnego zbioru testów.

W książce między innymi:

  • wprowadzenie do RTL i jego zastosowań
  • użycie jest-dom do rozbudowy testów opartych na RTL
  • techniki tworzenia komponentów testowych łatwych do modyfikacji
  • integracja zestawów testowych z Cucumber i Cypress
  • podejście TDD

React: z łatwością napiszesz doskonałe komponenty testowe!

 

Książka "Testowanie kodu z React Testing Library" - Scottie Crump - oprawa miękka - Wydawnictwo Helion. Książka posiada 192 stron i została wydana w 2022 r. Cena 40.10 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]