pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Terminowe umowy o pracę po zmianach. Seria: Poradniki kadrowe
Tytuł książki:

Terminowe umowy o pracę po zmianach. Seria: Poradniki kadrowe

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 176 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788326495793
ISBN: 978-83-2649-579-3
Data: 2015-10-14
pozycja niedostępna
Produkty podobne:

Terminowe umowy o pracę po zmianach. Seria: Poradniki kadrowe - Joanna Kaleta, Agata Kamińska, Monika Latos-Miłkowska, Jarosław Masłowski, Michalina Sobczak - opis książki:

Wyjątkowo praktyczny poradnik przygotowany z myślą o kadrowych i pracownikach HR. Tematyka książki została starannie dobrana z uwagi na jej aktualność i użyteczność w codziennej pracy. W publikacji w sposób przystępny i kompletny omówiono zasady stosowania znowelizowanych ustawą z dnia 25 czerwca 2015 r. o zmianie ustawy - Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1220) przepisów kodeksu pracy, które w zasadniczy sposób zmieniają zasady zawierania oraz wypowiadania umów o pracę na czas określony. Wyjaśniono, jak zawierać umowy terminowe po dniu 22 lutego 2016 r., kiedy to nowe przepisy wejdą w życie. Przybliżone zostały również zagadnienia dotyczące okresów wypowiedzenia umowy o pracę na czas określony, uzależnionych od okresu pracy u danego pracodawcy, jak w przypadku umów o pracę na czas nieokreślony. Autorzy przedstawiają również inne zmiany wprowadzone przedmiotową nowelizacją, dotyczące m.in.: - o ograniczenia rodzajów umów o pracę, - o zwolnienia pracowników z obowiązku świadczenia pracy w okresie wypowiedzenia.

Dla zobrazowania omawianej materii zmiany przepisów w tym zakresie ujęto również w formie tabelarycznej i porównano ze stanem sprzed nowelizacji.

W poradniku zostały dokładnie omówione również przepisy przejściowe. Na konkretnych przykładach wyjaśniono, jakie przepisy należy stosować w stosunku do umów terminowych obowiązujących w dniu wejścia w życie nowelizacji, czyli w dniu 22 lutego 2016 r. Wskazano także, jak po dniu 22 lutego 2016 r. zmieni się brzmienie obecnie obowiązujących umów na czas określony: które umowy ulegną rozwiązaniu na obecnie obowiązujących warunkach; które (i w jakim wymiarze) zostaną wliczone do nowego limitu umów; które zostaną objęte nowym okresem wypowiedzenia; które przekształcą się w umowy na czas nieokreślony.

W publikacji zamieszczono również odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące interpretacji nowych przepisów. Autorzy omawiają konkretne stany faktyczne i wskazują sposoby rozwiązania problemów. Czytelnicy znajdą tu również tekst kodeksu pracy po zmianach oraz wzory dokumentów do wykorzystania w codziennej pracy, m.in.: 1) wzór umowy o pracę na czas określony ponad 33 miesiące ze wskazaniem okoliczności uzasadniających dłuższe trwanie umowy ponad dopuszczalny limit, 2) wzór aneksu do umowy o pracę, który pracodawca obowiązany jest podpisać po wejściu w życie nowych przepisów, jeżeli okres trwania obecnej umowy przekracza 33 miesiące, a cel zawarcia umowy uzasadnia taki okres.

Książka „Terminowe umowy o pracę po zmianach. Seria: Poradniki kadrowe” - oprawa miękka - Wydawnictwo Wolters Kluwer business. Książka posiada 176 stron i została wydana w 2015 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce ""
Joanna Kaleta, Agata Kamińska, Monika Latos-Miłkowska, Jarosław Masłowski, Michalina Sobczak - autor m.in.: