pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Terapia zajęciowa w rehabilitacji medycznej. Podręcznik dla studentów i terapeutów

Dane szczegółowe:
Wydawca: Alfa-Medica Press
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 168 s.
Wymiar: 170x245 mm
EAN: 9788375221466
ISBN: 978-83-7522-146-6
Data: 2016-11-24
Cena wydawcy: 32.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Książka przeznaczona jest dla studentów i terapeutów zainteresowanych problematyką terapii zajęciowej jako składowej rehabilitacji medycznej.

Z uwagi na to, że w gronie odbiorców mogą znaleźć się też osoby o wykształceniu innym niż medyczne, Autorzy przybliżyli najpierw zagadnienia medyczne niepełnosprawności oraz problematykę rehabilitacji medycznej, a w niej fizjoterapii, natomiast w osobnym rozdziale przedstawili podstawy kliniczne terapii zajęciowej. Zasadniczą część opracowania poświęcono terapii zajęciowej. Najpierw przedstawiono ogólną metodykę terapii zajęciowej, a następnie szczegółowo opisano najważniejsze jej działy, z rozbiciem na ergoterapię i arteterapię. W opisach tych zwrócono uwagę na walory terapeutyczne każdego rodzaju zajęć i pokazano możliwości wykorzystania ich w rehabilitacji osób z różnymi dysfunkcjami. Szczególnie wyeksponowano to w odniesieniu do usprawniania ręki, stwarzającego możliwość poprawy w sferze funkcjonalnej, zwłaszcza w zakresie wykonywania czynności życia codziennego, mającego istotne znaczenie dla uzyskania niezbędnej samodzielności chorego.

Pokazano również wartość psychoterapeutyczną i socjoterapeutyczną terapii zajęciowej.

Książka wypełnia lukę na polskim rynku wydawniczym i jest godna polecenia nie tylko terapeutom, ale i pozostałym członkom zespołów rehabilitacyjnych.

prof. nadzw. dr hab. med. Krystyna Księżopolska-Orłowska
Konsultant Krajowy w dziedzinie rehabilitacja medyczna

Książka "Terapia zajęciowa w rehabilitacji medycznej. Podręcznik dla studentów i terapeutów" - Jerzy Rottermund, Janusz Nowotny - oprawa miękka - Wydawnictwo Alfa-Medica Press. Książka posiada 168 stron i została wydana w 2016 r.