pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Terapia apraksji mowy - materiał sylabowy i wyrazowy

Autor książki:

Anna Miechowska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo WiR
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 50 s.
Wymiar: 297x210 mm
EAN: 9788366422780
ISBN: 978-83-6642-278-0
Data: 2020-09-02
50.13 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Terapia apraksji mowy - materiał sylabowy i wyrazowy to obszerny i usystematyzowany zestaw sylabowo-wyrazowy do terapii logopedycznej dorosłych pacjentów z apraksją mowy. Publikację polecamy logopedom oraz neurologopedom pracującym z osobami dotkniętymi głównie afazją ruchową, którzy z powodu uszkodzenia mózgu mają trudności z artykulacją na różnych poziomach - głosek, sylab, wyrazów i zdań.
Zebrany materiał umożliwia terapię według dwóch metod:
pierwsza zakłada ćwiczenia aparatu artykulacyjnego, a następnie powtarzanie izolowanych dźwięków mowy: od sylab i wyrazów o różnym stopniu trudności do prostych zdań. Rdzeniem terapii są sylaby otwarte, jako łatwiejsze do artykulacji dla chorych z apraksją,
druga metoda opiera się na wywoływaniu wypowiedzi automatycznych, kiedy wyróżnienie głoski jest dla pacjenta trudniejsze niż podanie całego wyrazu. Chodzi tu o tzw. odblokowanie językowe chorego. By zachęcić pacjenta do mówienia, stosujemy znane mu przysłowia i potoczne zwroty językowe.
Materiał powstał w trakcie wieloletniej pracy autorki z pacjentami, dzięki czemu jest sprawdzonym i skutecznym narzędziem pracy dla każdego logopedy.

Książka "Terapia apraksji mowy - materiał sylabowy i wyrazowy" - Anna Miechowska - oprawa miękka - Wydawnictwo WiR. Książka posiada 50 stron i została wydana w 2020 r. Cena 50.13 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.