pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Teologia zwierząt
książka:

Teologia zwierząt

Dane szczegółowe:
Wydawca: WAM
Rok wyd.: 2010
Oprawa: miękka
Ilość stron: 308 s.
Wymiar: 135x210 mm
EAN: 9788375055344
ISBN: 978-83-7505-534-4
Data: 2010-08-26
Cena wydawcy: 59.00 złpozycja niedostępna

Teologia zwierząt - Andrew Linzey - opis książki:

Wyzwanie dla naszego sposobu życia i myślenia...
The Tablet To połączenie wysokiej próby pracy naukowej z rozmyślaniami, zdradzającymi pasję, wyobraźnię, wrażliwość i poczucie humoru autora, zmienia spojrzenie na świat.
Church Times
Andrew Linzey kwestionuje rozpowszechniony w dzisiejszym świecie pogląd, jakoby nauka Chrystusa o miłości i szacunku odnosiła się wyłącznie do ludzi. Jego książka jest ważnym głosem w dyskusji o miejscu zwierząt w świecie i o tym, jak chrześcijańska teologia może przyczynić się do właściwego ich traktowania. W pierwszej części pracy autor przedstawia szereg argumentów i zasad teologii zwierząt. W drugiej omawia obszary wykorzystywania zwierząt: eksperymenty, polowanie dla rozrywki, zabijanie dla pożywienia czy inżynierię genetyczną. Linzey jest przekonany, że wiara we wcielonego, miłosiernego Boga może pomóc chrześcijanom dostrzec cierpienia istot stworzonych.

Prof. Andrew Linzey jest pierwszym na świecie laureatem stypendium z zakresu teologii i dobra zwierząt - International Fund for Animal Welfare Senior Research Fellowship - w Mansfield College w Oksfordzie. Wykłada teologię na Uniwersytecie Nottingham. Jest autorem kilkunastu książek o teologii i etyce.

Książka „Teologia zwierząt” - oprawa miękka - Wydawnictwo WAM.

Książka posiada 308 stron i została wydana w 2010 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Teologia zwierząt"
Andrew Linzey - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również: