pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Teologia człowieka
Tytuł książki:

Teologia człowieka

Autor książki:

ks. Krzysztof Góźdź

Dane szczegółowe:
Wydawca: Katolicki Uniwersytet Lubelski, KUL
Oprawa: twarda
Ilość stron: 566 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788373634008
ISBN: 83-7363-400-2
Data: 2006-10-06
24.57  45.00  20.43 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h
Przeróżne są imiona człowieka. Antropologia, czyli nauka o człowieku, dawniej traktowała tylko o jego dwóch elementacn — o ciele i o duszy, a więc o życiu materialnym i duchowym. Obecna antropologia teologiczna ukazuje zupełnie nowy wymiar, którego nie dostrzegała starożytność niechrześcijańska, przedstawia ona bowiem człowieka jako istotę nieskończoną, wykraczającą ponad świat natury i mającą niewymiemą głębię świata wewnętrznego. W tym aspekcie celują uczeni i teologowie zwłaszcza niemieckiego realizmu religijnego. W świetle antropologii teologicznej człowiek jawi się jako cud bytu, najgłębsze misterium, osoba w pełnej relacji do Chrystusa i Trójcy Swiętej.
Nie ma doskonalszej nauki o człowieku niż antropologia chrześcijańska. Ma ona wymiar ściśle naukowy, ale jeanocześnie najbardziej osobisty, dotyczący człowieka i wszechstronnie praktyczny. Dzięki niej człowiek tworzy nowy, niewyobrażalny świat. Nie sposób wymienić wszystkicn przedstawicieli antropologii teologicznej. Największe zasługi na tym polu polożyli najwybitniejsi katoliccy i protestanccy teologowie niemieccy współczesnej doby, a mianowicie: Udo Schnelle — ukazujący człowieka głównie w świetle Biblii, Romano Guaraini — postrzegający człowieka w palecie wszystkich zjawisk ludzkich, Kan Rahner — przedstawiający człowieka jako istnienie otwarte na Boga, i Wolfhart Pannenberg — patrzący na człowieka głównie w świetle Paschy Cnrystusa.

Krzysztof Góźdź, ur. 1955, ks. ar hab., profesor nadzw. dogmatyki i historii dogmatów KUL, dyrektor Instytutu Teologii Dogmatycznej. Studia specjalistyczne w Niemczech

Książka "Teologia człowieka" - ks. Krzysztof Góźdź - oprawa twarda - Wydawnictwo Katolicki Uniwersytet Lubelski, KUL. Cena 24.57 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
ks. Krzysztof Góźdź - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Sześć prawd wiary oraz ich skutki - okładka książki

Sześć prawd wiary oraz ich skutki

s. Małgorzata Borkowska OSB
Produkty podobne:
Poetyka znaku krzyża - okładka książki

Poetyka znaku krzyża

ks. Bogusław Nadolski TChr
Antropologia komunijna - okładka książki

Antropologia komunijna

ks. Marek Jagodziński