pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Technologia chemiczna. Ćwiczenia rachunkowe

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 306 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788301173630
ISBN: 978-83-0117-363-0
Data: 2013-09-26
63.77 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Unikatowa publikacja przedstawiająca metody prowadzenia obliczeń w technologii chemicznej. W wyczerpujący sposób przedstawia aparat rachunkowy związany z działaniem podstawowych modeli reaktorów chemicznych i układów technologicznych stosowanych w przemyśle chemicznym i dziedzinach pokrewnych.

Część wstępna obejmuje podstawowe informacje o przebiegu procesów w reaktorach chemicznych, właściwościach typowych modeli reaktorów oraz układach technologicznych złożonych z reaktorów i innych aparatów. Przedstawiono w niej również przykłady typowych charakterystyk termodynamicznych i kinetycznych układów reagentów w stanie równowagi i w stanie reakcji. Omówiono zasady sporządzania bilansów technologicznych instalacji produkcyjnych, obejmujących strumienie masy i entalpii. Podano przykłady obliczania i interpretacji równań operacyjnych procesów chemicznych.

Część szczegółowa zawiera zestaw zadań, których celem jest przedstawienie metod rozwiązywania następujących problemów: Sporządzanie bilansów masy i entalpii poszczególnych aparatów i złożonych układów technologicznych Obliczanie równań operacyjnych procesów w reaktorach chemicznych Wyznaczanie zależności opisujących makrokinetykę reakcji prowadzonych w reaktorach przemysłowych.

Książka "Technologia chemiczna. Ćwiczenia rachunkowe" - Krzysztof Schmidt-Szałowski, Krzysztof Krawczyk, Jan Petryk - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 306 stron i została wydana w 2013 r. Cena 63.77 zł. Zapraszamy na zakupy!