pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Teatr i dramat w Zjednoczonych Emiratach Arabskich
Książki »
Tytuł książki:

Teatr i dramat w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Autor książki:

Sebastian Gadomski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Rok wyd.: 2011
Oprawa: miękka
Ilość stron: 174 s.
Wymiar: 176x250 mm
EAN: 9788323330752
ISBN: 978-83-233-3075-2
Data: 2011-04-19
Cena wydawcy: 37.80 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:

Teatr i dramat w Zjednoczonych Emiratach Arabskich - Sebastian Gadomski - opis książki:

Książka podejmuje zagadnienia związane zarówno ze współczesną dramaturgią emiracką, jak i z historią ruchu teatralnego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Pierwsza cześć przedstawia kolejne etapy rozwoju emirackiego teatru, poczynając od połowy lat pięćdziesiątych ubiegłego stulecia. Kolejne rozdziały prezentują wydarzenia i inicjatywy, które w znaczący sposób wpłynęły na ewolucje tamtejszego teatru, nadając mu jego obecny kształt oraz charakter.


Druga cześć publikacji poświęcona jest współczesnej dramaturgii emirackiej. Autor przybliża najpierw początki krajowego pisarstwa dramaturgicznego, wskazując na poszczególne, stopniowo krystalizujące się kierunki rozwojowe. Następnie - badając formalne cechy utworów przynależących do poszczególnych kierunków dokonuje podziału genologicznego emirackich dramatów. Reprezentatywne utwory najwybitniejszych dramaturgów tworzących w określonych nurtach zostają poddane analizie krytycznoliterackiej. Kolejne rozdziały zakończone są podsumowaniami, które syntetycznie ujmują zawarte w nich informacje oraz formułują wnioski

Książka „Teatr i dramat w Zjednoczonych Emiratach Arabskich” - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego. Książka posiada 174 stron i została wydana w 2011 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce ""
Sebastian Gadomski - autor m.in.: