pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Taru Khan i złoty lotos
Tytuł książki:

Taru Khan i złoty lotos

Autor książki:

Joanna Piotrowska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Novae Res
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 202 s.
Wymiar: 125x195 mm
EAN: 9788381475389
ISBN: 978-83-8147-538-9
Data: 2019-08-26
18.39 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Mistyczna opowieść o chłopcu pod opieką Wężowej Bogini.

Taru Khan, młody, bezdomny włóczęga, żyje na Wyspie Skarbów - tak właśnie on i pozostali mieszkańcy nazywają wysypisko śmieci w Bombaju. Nie wie, kim jest, skąd pochodzi ani jak się naprawdę nazywa. Każdego dnia toczy walkę o przetrwanie. Chwile wytchnienia przynoszą tylko noce, podczas których Taru przeżywa niezwykłe sny. Któregoś dnia znajduje pusty album, a w nim jedną zapomnianą fotografię przedstawiającą dom, który coś mu przypomina. Nieznana siła przyciąga chłopca w to miejsce, dlatego wkrótce decyduje się wyruszyć w pełną niebezpieczeństw drogę...

Nagle znów wróciło nawiedzające go wspomnienie. Zapisane gdzieś pod powiekami. Ukryte za mglistą zasłoną. Przywołane z zakamarków pamięci. Lub może wyśnione. Wymyślone i tak nierealne, jak słodki sen, z którego nie chcesz się obudzić.

Małe kropelki, setki małych kropelek skrzących w słońcu biegną wprost ku niemu. Obsypują mu twarz chłodnymi pocałunkami. Pada złoty deszcz.

Nad powierzchnią stawu wznoszą się intensywnie różowe, śnieżnobiałe i żółte kielichy lotosu.

Wody marszczą się od uderzeń ciężkich kropel. Pachnie trawą i rozgrzaną ziemią.

Pod zmrużonymi powiekami Taru widzi biały dom z szeroką werandą i kołyszące się nad spadzistym dachem korony palm. Szereg wysokich okien odbijających niebo. Słyszy chrzęst swoich kroków na żwirowej ścieżce.

Na werandzie stoi kobieta w błękitnym sari. Nie może dostrzec jej twarzy. Zasłania ją powiewający na wietrze jedwabny szal. Szal w złote i czerwone motyle.

Słyszy cichy głos. Głos, który powtarza jego imię?
Ponownie obmył twarz chłodną wodą.

Joanna Piotrowska z zawodu jest lekarzem psychiatrą, mieszka w Szczecinie.

Jest zafascynowana pięknem przyrody i innymi kulturami, a tę fascynację chce przekazać czytelnikowi. Jej historie to książki z przesłaniem, które dotyczą problemów współczesnego świata. Poprzez swoje opowieści chce poruszać serca, uwrażliwiać i zwracać uwagę na krzywdę zwierząt.

Książka "Taru Khan i złoty lotos" - Joanna Piotrowska - oprawa miękka - Wydawnictwo Novae Res. Książka posiada 202 stron i została wydana w 2019 r. Cena 18.39 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Joanna Piotrowska - autor m.in.:
Produkty podobne:
Sisi w Tyrolu - okładka książki

Sisi w Tyrolu

Jeannine Meighörner