pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Ernesto Brat delfinów
Tytuł książki:

Ernesto Brat delfinów

Autor książki:

Joanna Piotrowska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Novae Res
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 184 s.
Wymiar: 194x122 mm
EAN: 9788380839151
ISBN: 978-83-8083-915-1
Data: 2018-04-18
16.35  24.00  7.65 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

"Kiedy czuwają nad tobą bogowie
Pewnego wieczoru emerytowana pielęgniarka Rosa Sanchez znajduje na swoim ganku podrzucone niemowlę. Ernesto, bo tak nazwie chłopca, już wkrótce zmieni jej życie i stanie się całym jej światem. Kim tak naprawdę jest chłopiec? W jaki sposób trafił do domu na kubańskiej prowincji? Czy jego rodzice żyją - A może rzeczywiście jest dzieckiem bogini Yemai, królowej oceanu, i bratem delfinów?
Ta niesamowita historia, garściami czerpiąca z powieści nurtu realizmu magicznego, uchyla drzwi do innego, fascynującego świata. Świata pełnego muzyki, magii i słońca, ale i rodzinnych tajemnic, które w trudnych czasach politycznego reżimu nabierają szczególnego znaczenia...

"Ernesto" Joanny Rajch ma to, czego brakuje polskiej literaturze, a co ma w nadmiarze powieść iberoamerykańska. Realizm magiczny, w tym przypadku także nawet - mistyczny.

W książce zachwyca oszczędny, ale niezwykle zmysłowy styl Joanny Rajch. Piękne zdania można wycinać i wklejać jako złote myśli. [...] Po otwarciu drzwi tej książki wkraczamy w zupełnie inny wymiar, gdzie magia miesza się z tajemnicą, gdzie słychać głosy przodków, a szczęście zdaje się być na wyciągnięcie ręki. Niezwykła powieść.

dr nauk humanistycznych Katarzyna Krzan,
specjalista literaturoznawstwa
krzan.blox.pl
"Wyszła na ganek. Pomyślała, że to może ktoś z sąsiadów potrzebuje pomocy. Przez wiele lat pracowała w szpitalu Calixto Garcia w Hawanie jako pielęgniarka i ludzie wciąż zwracali się do niej z prośbą o pomoc w nagłych sprawach.

- Jest tu ktoś? - zawołała, ale odpowiedziała jej cisza.

Odwróciła się powoli ku drzwiom i wtedy dobiegł ją cichy dźwięk. Zastygła w bezruchu. To niemożliwe - pomyślała. Ale przecież nie mogła się pomylić. Spojrzała w miejsce, skąd dobiegało żałosne kwilenie.

Na jej wysłużonym bujanym krześle leżało zawiniątko.

Podniosła je delikatnie.

Zawinięty w kraciasty kocyk płakał maleńki chłopczyk.

Czy właśnie wtedy usłyszała dalekie wołanie oceanu? Melodię podwodnego królestwa?
Wzięła maleństwo w ramiona i zamknęła za sobą drzwi chaty."
"

Książka "Ernesto Brat delfinów" - Joanna Piotrowska - oprawa miękka - Wydawnictwo Novae Res. Książka posiada 184 stron i została wydana w 2018 r. Cena 16.35 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Joanna Piotrowska - autor m.in.:
Produkty podobne:
Równonoc - okładka książki

Równonoc

Anna Fryczkowska
Mały przyjaciel - okładka książki

Mały przyjaciel

Donna Tartt
Niedziela, 4 stycznia - okładka książki

Niedziela, 4 stycznia

Lyonel Trouillot
Ugly love - okładka książki

Ugly love

Colleen Hoover