pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Tarkowski Encyklopedia

Autor książki:

Seweryn Kuśmierczyk

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego
Rok wyd.: 2023
Oprawa: twarda
Ilość stron: 534 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788323558224
ISBN: 978-83-2355-822-4
Data: 2023-07-04
53.95 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Pierwsze w skali międzynarodowej kompendium wiedzy na temat życia i twórczości rosyjskiego reżysera Andrieja Tarkowskiego (1932-1986), jednego z najwybitniejszych twórców w historii kina. Jest to rodzaj monografii ujętej w formę 359 obszernych haseł w układzie alfabetycznym. Książkę otwiera indeks tematyczny zestawiający hasła w następujące grupy: Filmy fabularne, Inne prace twórcze i zamierzenia, O sztuce filmowej, Tarkowski o innych, inni o Tarkowskim, Droga życia, O zasadach życia.

Hasła zawierają szczegółową analizę i interpretację wszystkich filmów Tarkowskiego, przedstawiają okoliczności ich powstania, pracę na planie i spotykające twórcę utrudnienia. Zostały omówione spektakle teatralne, niezrealizowane scenariusze i projekty twórcze. Przywołano fragmenty wypowiedzi i publikacji reżysera na temat sztuki filmowej. Hasła umożliwiają wgląd w metodę twórczą Tarkowskiego i jego autorską filozofię kina.

Zostały przytoczone opinie reżysera na temat innych twórców oraz dotyczące Tarkowskiego świadectwa jego współpracowników, przyjaciół i rodziny. Hasła przedstawiają również drogę życia reżysera i omawiają najważniejsze zasady odnoszące się do życia człowieka, o których twórca mówił w swoich wywiadach i wystąpieniach.

Tarkowski. Encyklopedia jest zaproszeniem do podróży po artystycznym uniwersum Andrieja Tarkowskiego.

******
Tarkovsky. Encyclopaedia
A compendium of knowledge about life and works of a Russian film director, Andrei Tarkovsky. A kind of monograph in the form of extensive entries of a different nature, in an alphabetical order, preceded with an index in which they are grouped thematically. The book includes the chronology of Tarkovsky s life and works, his filmography and extensive bibliography.

Książka "Tarkowski Encyklopedia" - Seweryn Kuśmierczyk - oprawa twarda - Wydawnictwo Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego. Książka posiada 534 stron i została wydana w 2023 r. Cena 53.95 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.